fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekologia

Sondaż: 99 proc. Finów chce walki z globalnym ociepleniem

stock.adobe.com
Tylko 1 proc. respondentów w sondażu przeprowadzonym w Finlandii na zlecenie fińskiego nadawcy publicznego, Yle, uważa, iż Finlandia nie powinna robić nic w celu zatrzymania lub ograniczenia skali globalnego ocieplenia.

53 proc. Finów uważa, że każdy mieszkaniec Finlandii musi zmienić swój styl życia, aby uniknąć zagrożeń jakie stwarzają dla ludzkości zmiany klimatyczne.

99 proc. uczestników badania stwierdziło, że należy podjąć działania zmierzające do walki ze zmianami klimatu. Przeciwnego zdania był 1 proc. respondentów.

Jednocześnie 29 proc. ankietowanych uważa, że kroki podjęte przez fiński rząd nie będą miały znaczenia w walce z globalnym ociepleniem, jeśli inne kraje świata nie podejmą podobnych kroków.

Jak podaje yle.fi bardziej skłonne do twierdzenia, że ludzie powinni dostosować swój styl życia do walki ze zmianami klimatycznymi są kobiety - taki pogląd wyraża 65 proc. z nich. Wśród mężczyzn odsetek ten wynosi 41 proc.

Jeśli chodzi o preferencje partyjne najbardziej skłonni do zmian stylu życia w związku z globalnym ociepleniem są wyborcy Szwedzkiej Partii Ludowej (72 proc. z nich uważa, że Finowie muszą zmienić swój styl życia) i wyborcy Zielonych (65 proc.). Najmniej - wyborcy antyimigranckiej Partii Finów (32 proc.).

Sondaż przeprowadzono na reprezentatywnej grupie 1006 osób w wieku 15-79 lat. Margines błędu wynosi 3,2 punktu procentowego.

Źródło: yle.fi
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA