fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekologia

Greta Thunberg rewanżuje się Donaldowi Trumpowi. Miała "wyluzować"

Twitter
16-letnia szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg została wybrana „Człowiekiem roku” amerykańskiego tygodnika „Time”. Prezydent Donald Trump, który także był nominowany do tego tytułu, stwierdził wczoraj, że dziewczynka powinna przede wszystkim "pracować nad swoim problemem z kontrolą gniewu”. Nastolatka postanowiła odpowiedzieć politykowi, zmieniając opis swojego profilu na Twitterze.

"To śmieszne" - tak Donald Trump skomentował wczoraj przyznanie przez tygodnik "Time" nagrody Człowieka Roku 16-letniej szwedzkiej aktywistce Grecie Thunberg. Polityk, którego także nominowano do tej nagrody stwierdził, że nastolatka, która zainspirowała młodych ludzi na całym świecie do podejmowania tzw. strajków klimatycznych, powinna przede wszystkim "pracować nad swoim problemem z kontrolą gniewu”. Było to nawiązanie do głośnego wystąpienia Thunberg w czasie dorocznej sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Dziewczynka zwracała się wówczas do światowych przywódców, krzycząc, że pozbawiają ją i jej rówieśników dzieciństwa.

"Potem powinna iść do starego, dobrego kina z przyjacielem. Wyluzuj, Greta, wyluzuj!" - podkreślił Trump na Twitterze.

Młoda aktywistka postanowiła nie być dłużna politykowi i odpowiedziała mu, zmieniając opis swojego konta na Twitterze. „Nastolatka pracująca nad problemem zarządzania gniewem. Obecnie odpoczywa i ogląda dobry, staromodny film z przyjacielem” - napisała nastolatka. 

Po wystąpieniu Grety Thunberg na forum ONZ, Trump zamieścił nagranie z jej wystąpieniem, w którym krzyczy ona do światowych przywódców "jak śmiecie!" z komentarzem, że Thunberg "wydaje mu się bardzo szczęśliwą, młodą dziewczyną, którą czeka jasna i wspaniała przyszłość".

Donald Trump wycofał USA z tzw. porozumienia paryskiego, którego celem jest ograniczenie tempa wzrostu średniej temperatury na Ziemi przez redukcję emisji gazów cieplarnianych.

Źródło: Twitter
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA