fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja i wychowanie

Minister Czarnek o powrocie dzieci do szkół po 29 listopada

Przemysław Czarnek
Przemysław Czarnek
Fotorzepa, Jakub Czermiński
Jeśli spadek zakażeń się utrzyma, to nie wykluczam, że po 29 listopada dzieci stopniowo będą wracać do szkół - powiedział dziś w radiowej Jedynce minister edukacji Przemysław Czarnek.

Minister przypomniał, że obecnie obowiązujące rozporządzeni wyłącza nauczanie stacjonarne od I klasy szkoły podstawowej wzwyż do 29 listopada.

- Jeśli spadek zakażeń się utrzyma, to nie wykluczam, że po 29 listopada dzieci będą stopniowo wracać do szkół. W pierwszej kolejności najwyższe roczniki szkół podstawowych i szkół średnich, czyli klasy ósme i maturalne, oraz roczniki najmłodsze  z klas I-III, dla których nauka zdalna jest najbardziej uciążliwa i najmniej efektywna   - mówił Przemysław Czarnek.

Zaznaczył, że decyzja w tej sprawie uzależniona jest nie tylko od rozwoju pandemii, ale też opinii ekspertów.

Według Czarnka, nauczanie zdalne jest teraz na wyższym poziomie niż wiosną.

- Wynika to z tego, że coraz większa liczba szkół jest podpięta do sieci internetowej. W tym roku kalendarzowym nie będzie ani jednej szkoły poza siecią internetową. W tych dniach przekazujemy kolejnych 27 tys. tabletów dla szkół i około 300 mln złotych na zakupy indywidualne dla nauczycieli - stwierdził szef MEN.

Dodał, że pieniądze na tzw.  500+ dla nauczycieli zostaną przekazane samorządom jeszcze w listopadzie, więc w grudniu mogą one trafić na ich konta.

Minister Czarnek odniósł się także do ewentualnych zmian w programie nauczania historii. Jak powiedział, obecnie kluczowe jest napisanie bardzo dobrego podręcznika do historii,  języka polskiego i wiedzy o społeczeństwie dla klasy III-IV szkół  ponadpodstawowych, gdzie w podstawie programowej jest historia najnowsza.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA