fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja i wychowanie

Absolwenci zapłacą 50 zł za trzecią próbę matury

Fotorzepa, Krzysztof Lokaj
Absolwenci, którzy po raz trzeci i kolejny przystąpią do matury z tego samego przedmiotu, będą musieli za niego zapłacić.

Płacić będą też ci, którzy przystępują do egzaminu z przedmiotu dodatkowego, który w poprzednim roku zgłaszali w deklaracji maturalnej, ale na egzamin nie przyszli.

Wchodzące w życie rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego i maturalnego uprościło też część procedur egzaminacyjnych.

Zespół nadzorujący przebieg matury będzie mógł liczyć dwóch nauczycieli (dotychczas co najmniej trzech), a w jego skład będzie mógł wchodzić także wychowawca zdających lub nauczyciel prowadzący zajęcia, z których jest sprawdzian.

To niejedyne zmiany na tegorocznej maturze. Prace uczniów ze zdiagnozowaną dyskalkulią będą sprawdzane centralnie w zespole egzaminatorów z udziałem specjalisty terapeuty.

Zmiany czekają też absolwentów technikum. Przystąpią oni do egzaminu maturalnego przeprowadzonego na zmienionych zasadach. Podobnie jak absolwenci liceum, nie będą przygotowywać np. prezentacji z języka polskiego.

podstawa prawna: rozporządzenie ministra edukacji narodowej z 25 czerwca 2015 r. DzU z 8 lipca 2015 r., poz. 959

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA