fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Po spotkaniu z Putinem kanclerz Austrii jedzie na Ukrainę

AFP
4 września kanclerz Austrii Sebastian Kurz złoży wizytę w Kijowie - poinformował portal największego austriackiego dziennika regionalnego "Kleine Zeitung".

Kurz na niecały tydzień przed swoją wizytą zapowiedział, że jego wizyta na Ukrainie "ma na celu pogłębienie dobrych dwustronnych stosunków politycznych, gospodarczych i kulturalnych".

- W ramach austriackiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej naszym celem jest wniesienie pozytywnego wkładu w zmniejszanie napięć na naszym kontynencie. Bezpieczeństwo i stabilność Austrii i UE zależą również od stabilności w naszych sąsiednich regionach, które oczywiście należą do Ukrainy - dodał szef austriackiego rządu.

W Kijowie Kurz zamierza spotkać się z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką. Przywódcy będą rozmawiać nie tylko o stosunkach dwustronnych, ale również o sytuacji w Donbasie.

Kurz planuje również spotkać się z burmistrzem Kijowa Witalijem Kliczko.

W czerwcu austriacki kanclerz spotkał się w Wiedniu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Obaj mogli się też spotkać na niedawnym weselu szefowej austriackiej dyplomacji Karin Kneissl, które Putin odwiedził w czasie podróży do Berlina na rozmowy z Angelą Merkel.

Źródło: rp.pl/ Ukrinform
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA