fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dane gospodarcze

Ekonomiści: w USA nie ma recesji, nie będzie obniżek stóp

Bloomberg
Gospodarka USA nie wejdzie w recesję w bliskiej przyszłości i dlatego nie ma powodu aby obniżać stopy procentowe - powiedziała była szefowa Fed Janet Yellen. Podobnie uważa szef Fed w St. Louis James Bullard.

- Mieliśmy przypływ słabszych danych, ale nadal uważam, że to tymczasowe – powiedział James Bullard, który wierzy w odbicie w drugim kwartale. - Myślę, że zapowiedź odbicia w drugim kwartale jest dobrą prognozą - powiedział. Według Bullarda mówienie o podwyżkach stóp procentowych jest "przedwczesne".

Była szefowa Fed Janet Yellen uważa, że mimo obniżenia mediany wzrostu gospodarczego do 2,1 proc. nie można jeszcze mówić  o recesji. - Nie widzę recesji i nie uważam jej za prawdopodobną - powiedziała Yellen na konferencji inwestorów w Fort Worth w Teksasie. Yellen powiedziała też, że spowolnienie było "oczekiwane od dawna" i nie ma w nim niczego alarmującego - pisze Bloomberg. Janet Yellen uważa, że Fed w 2019 roku nie obniży stóp procentowych.

Była szefowa Fed uważa natomiast, że obawiać należy się spadku wzrostu gospodarczego w Europie oraz Chinach.

Recesji nie boi się też Warren Buffett, który uważa, że gospodarka USA nie wykazuje cech recesji. - Wygląda na to, że tempo wzrostu gospodarczego spowolniło – powiedział Buffett w CNBC. – Określiłbym to jako zauważalne, ale nic ponadto – dodał inwestor.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA