fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomiczny artykuł sponsorowany

Czy wiesz, jak wymieniać walutę w internecie?

shutterstock
Internet to medium, które dostarcza nie tylko informacji i rozrywki – jest także globalnym centrum handlowo-usługowym oferującym użytkownikom wiele możliwości. Znamy liczne zalety zakupów online czy bankowości internetowej. Warto poznać także i walory internetowej wymiany walut.

Dostrzegamy ogromne plusy robienia zakupów przez internet. Już co piąty Polak kupuje online regularnie. Tylko 7,2% przebadanych przez agencję SW Research osób oświadczyło, że w ogóle nie korzysta z tego sposobu robienia zakupów. Do największych zalet kupowania online zaliczamy oszczędność czasu, niższe ceny niż w sklepach stacjonarnych, a także szeroki wybór produktów i wygodę związaną z dostawą prosto do domu. Wyniki wyraźnie wskazują, że cenimy swój czas, lubimy zaoszczędzić i stawiamy na wygodne rozwiązania. Dlaczego zatem nie zacząć wymieniać przez internet walut? Kantor online charakteryzują te same zalety, które tak lubimy w e-sklepach.

Oszczędność

Na wymianie waluty przez internet możemy dodatkowo zaoszczędzić aż do 6% wartości transakcji w porównaniu do banku bądź kantoru stacjonarnego. Czy potrzebujemy obcej waluty na wydatki podczas wycieczki, kupujemy w zagranicznych sklepach online, czy spłacamy kredyt walutowy – przy wymianie złotówek na walutę zostanie nam więcej pieniędzy w kieszeni. W internetowym kantorze różnica między ceną kupna a ceną sprzedaży (czyli spread walutowy) jest niewielka. Kupując online 1000 euro, możemy zaoszczędzić od 94 do ponad 200 zł na transakcji w porównaniu do wymiany w banku (dane wg kursów z dnia 7.07.2015 r.).

Wygoda

– Jedną z zalet internetowego kantoru jest możliwość dokonania wymiany bez wychodzenia z domu, o dowolnej porze i w bardzo prosty, intuicyjny sposób – mówi Łukasz Olek z Currency One SA, spółki prowadzącej serwisy Internetowykantor.pl i Walutomat.pl. – Nie narażamy się także na ryzyko utraty gotówki.

Korzystając z kantoru online czy platformy wymiany walut między użytkownikami, nie musimy już zatem stać w kolejce w banku ani szukać kantorów, które oferują najlepszy kurs. W czasie zagranicznej wycieczki nie musimy się martwić, że wymieniliśmy za mało pieniędzy – wystarczy dostęp do internetu, aby pozyskać więcej środków i doładować swoją kartę walutową. Należy tylko założyć konto w jednym z kantorów bądź na internetowej platformie wymiany walut. Trzeba też posiadać dwa rachunki – złotówkowy oraz walutowy. Rachunek walutowy założyć można praktycznie w każdym banku, łatwo i często bez opłat. Aby rozpocząć wymianę waluty online wystarczy dokonać przelewu z konta złotówkowego na konto serwisu bądź do osobistego portfela na platformie wymiany, a po zatwierdzeniu kursu wymiany zaczekać na przelew zwrotny. Jeśli korzystamy ze społecznościowej platformy, zgłaszamy naszą ofertę, a system dobierze komplementarną propozycję od innego użytkownika. Używając przypisanej do konta walutowego karty walutowej, możemy najtaniej płacić za granicą, pobierać gotówkę z bankomatów czy kupować online w zagranicznych e-sklepach.

Szybkość

Cała transakcja wymiany waluty online może trwać nawet do 15 minut. Jeżeli dokonamy transferu w dzień roboczy w godzinach pracy banków, cała operacja będzie bardzo szybka. Możemy też zlecić wymianę o każdej innej porze – w weekend czy w nocy. Wówczas przelew zostanie zrealizowany następnego dnia roboczego.

Bezpieczeństwo

Transakcje wymiany online są równie bezpieczne jak korzystanie z bankowości internetowej. Przelewy chronione są protokołem SSL, a dodatkowo serwisy stosują wielostopniowy system zabezpieczeń. Każda transakcja jest monitorowana przez zespół pracowników oraz z reguły zatwierdzana przez dwie osoby. A jak wybrać wiarygodny kantor? Warto poszukać opinii innych użytkowników, wybrać taki, który istnieje długo na rynku i wykonuje wiele transakcji, a także sprawdzić, w ilu bankach dany serwis posiada konta. Jest to bardzo istotne w związku z ewentualnymi kosztami operacyjnymi i szybkością transakcji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA