fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Ambitny cel Chin: 50 mln szczepień do połowy lutego

AFP
W Chinach trwa masowe szczepienie przeciw koronawirusowi. W wielu miastach przed punktami szczepień ustawiają się kolejki. Władze kraju chcą przed Nowym Rokiem, który w Chinach wypada 12 lutego, zaszczepić 50 mln mieszkańców.

Chińska służba zdrowia 31 grudnia udzieliła warunkowej zgody na użycie szczepionki opracowanej przez giganta farmaceutycznego Sinopharm. Opracowana szczepionka w trzeciej fazie testu wykazała 79,34 proc. skuteczności. Produkt jest podawany w dwóch dawkach.

W Pekinie tłum ustawiał się przed jednym z tymczasowych punktów szczepień. Przed szczepieniem każdy wypełnia elektroniczną ankietę dotyczącą swojego stanu zdrowia.

Już w lipcu ubiegłego roku 4,5 mln mieszkańców, głównie pracowników służby zdrowia oraz urzędników państwowych, którzy odbywali podróże zagraniczne, zostało zaszczepionych jedną z trzech eksperymentalnych szczepionek.

Aby sprostać zapotrzebowaniu na szczepionkę, państwowy koncern farmaceutyczny zbudował trzy nowe fabryki. Roczna zdolność produkcyjna ma osiągnąć miliard dawek do końca roku, w porównaniu do 120 milionów obecnie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA