fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Urzędniczka z Kanady: Noście maski w trakcie seksu

stock.adobe.com
Zrezygnujcie z całowania i rozważcie noszenie masek w czasie seksu, aby ochronić się wśród zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - apeluje dr Theresa Tam, trzeci naczelny urzędnik ds. zdrowia publicznego w Kanadzie.

Dr Theresa Tam w oświadczeniu podkreśliła, że - choć ryzyko zakażenia się koronawirusem SARS-CoV-2 drogą płciową jest niewielkie to jednak aktywność seksualna z nowymi partnerami zwiększa ryzyko zakażenia się, zwłaszcza jeśli w trakcie seksu partnerzy się całują.

- Jak w czasie każdej innej aktywności w czasie (epidemii) COVID-19, które obejmują fizyczną bliskość, są rzeczy, które można zrobić, aby zminimalizować ryzyko zakażenia się i roznoszenia wirusa - podkreśliła Tam.

Urzędniczka zarekomendowała następnie unikanie całowania, unikanie "bliskości twarzą w twarz" i noszenie maski w trakcie seksu, a także "monitorowanie stanu zdrowia swojego i swojego partnera przed jakąkolwiek aktywnością seksualną".

Jednocześnie Tam zaznaczyła, że "Kanadyjczycy mogą znaleźć sposób na doświadczanie fizycznej intymności przy jednoczesnym zachowaniu środków bezpieczeństwa, które mają przeciwdziałać rozprzestrzenianiu COVID-19".

W Kanadzie wykryto jak dotąd 131941 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i 9182 zgony z powodu COVID-19.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA