fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budżet i Podatki

30 tys. zł kwoty wolnej od podatku? Minister finansów zaprzecza

Kwota wolna od podatku
Adobe Stock
- Słyszymy, że będzie to 30 tys. - nie mogę tego potwierdzić, ale byłbym szczęśliwy, gdyby była na takim poziomie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Tadeusz Kościński, minister finansów.

Minister Finansów powiedział w Sygnałach Dnia w radiowej Jedynce, że zawarte w programie Nowego Ładu zmiany podatkowe zakładają "trzy progi" i są "różne warianty" zmian w podatkach.

Zaznaczył, że nie może potwierdzić kwoty wolnej od podatku na poziomie 30 tys. złotych. - Teraz stawiałbym na niższy poziom 15-20 tys. zł, a dopiero za rok, jak wyjdziemy z tej pandemii, możemy mieć większe ambicje - powiedział minister finansów.

Minister finansów zapewnił, że "polityka fiskalna jest taka, żeby nie podnosić podatków". - Jak najwięcej pieniędzy zostawiać u obywateli, aby mogli pomóc poprzez wydawanie tych pieniędzy rozkręcać naszą gospodarkę - powiedział Kościński.

Tadeusz Kościński zapowiedział, że rząd chce uszczelniać podatki tak by "osoby i przedsiębiorstwa, które nie płacą sprawiedliwie podatków" jednak zostały do tego zmuszone. - Wszyscy, którzy korzystamy z polskiej gospodarki, powinniśmy odpowiednio w gospodarkę inwestować - powiedział Tadeusz Kościński.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA