Reklama
Rozwiń
Reklama

Izba Gmin poparła plan Johnsona i brexit 31 stycznia

358 deputowanych poparło w piątek w pierwszym głosowaniu umową brexitową wynegocjowaną przez Borisa Johnsona. Przeciwko było 254.

Aktualizacja: 20.12.2019 14:46 Publikacja: 20.12.2019 14:38

Izba Gmin poparła plan Johnsona i brexit 31 stycznia

Foto: AFP PHOTO / UK PARLIAMENT

qm

Członkowie Izby Gmin głosowali, czy poprzeć plan premiera dotyczący opuszczenia UE przez Wielką Brytanię 31 stycznia. Nowy skład parlamentu, w którym zdecydowaną większość mają konserwatyści, nie miał tym razem problemu ze znalezieniem większości.

Tzw. ustawa o wyjściu z UE (Withdrawal Agreement) będzie zawierała zapis uniemożliwiający rządowi zwrócenie się do UE z prośbą o wydłużenie okresu przejściowego w relacjach Londynu z Brukselą poza 2020 rok. Oznacza to, że do 31 grudnia 2020 roku UE i Wielka Brytania będą musiały zawrzeć umowę handlową - inaczej dojdzie do tzw. twardego brexitu (nie brexitu bez umowy).

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1353
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1352
Świat
„Patrzmy na czyny, a nie tylko na słowa”. Paweł Kowal o Trumpie, Polsce i ryzyku wojny kognitywnej
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1351
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1350
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama