fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Będzie debata Johnson-Corbyn. Sześć dni przed wyborami

AFP
Przywódcy torysów i laburzystów zmierzą się w bezpośredniej debacie w Southampton 6 grudnia - sześć dni przed wyborami do Izby Gmin. Debata będzie transmitowana przez BBC.

Oprócz debaty liderów dwóch największych partii, 29 listopada w Cardiff odbędzie się większa debata z udziałem przedstawicieli siedmiu liczby partii. BBC planuje też emisję programów „Question Time”, adresowanych m.in. do młodszych wyborców.

Prezenter i były redaktor polityczny BBC Nick Robinson, który zapowiedział w piątek dwie debaty, wyraził nadzieję, iż „pomogą one wyjaśnić wybór, przed którym wszyscy stoimy, między konkurującymi ze sobą partiami, liderami, polityką i wizjami kraju”.

Już 22 listopada w Cardiff odbędzie się pierwszy program „Question Time Leaders' Special”, transmitowany przez BBC One. Liderzy konserwatystów, Partii Pracy, SNP i Liberalnych Demokratów będą odpowiadać na pytania publiczności przez 30 minut. Dwie kolejne 30-minutowe specjalne tury pytań są planowane z liderami Brexit Party Nigelem Faragem oraz jednym ze współprzewodniczących Partii Zielonych.

Oddzielne, specjalne debaty odbędą się także w Walii, Szkocji i Irlandii Północnej.

Źródło: rp.pl/ BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA