fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Itaka nie rezygnuje z Litwy

Wilno
Fotorzepa, Marcin Zubrzycki
Polski operator turystyczny Itaka Holdings nie rezygnuje z planów wejścia na litewski rynek.

W tym tygodniu w Centrum Rejestrów Litwy została zarejestrowana firma Itaka LT, której jedynym akcjonariuszem i właścicielem jest Eugenius Rudinskas - szef i udziałowiec litewskiej firmy turystycznej Alfaturas, dowiedziała się agencja BNS. Przedsiębiorca potwierdził agencji, że nowa firma jest związana z polskim operatorem turystycznym.

- Teraz nie mogę wszystkiego ujawnić. Musimy poczekać do 5-6 stycznia, kiedy pojawi się oficjalny komunikat dla mediów - cytuje Rudinskasa agencja BNS.

Według przedsiębiorcy Itaka już nie rozważa sprawy zakupu firmy turystycznej Novaturas (jedna z największych na Litwie). Będzie za to starać się przejąć Alfaturasa.

"Alfaturas jest organizatorem podróży działającym na rynku turystycznym od 2002 roku. (...) Jesteśmy oficjalnymi i jedynymi bezpośrednimi przedstawicielami Itaki na Litwie. Ten organizator wycieczek oferuje nie tylko szeroki wybór kierunków, ale także konkurencyjne ceny podróży" - czytamy na stronie tego biura.

W czerwcu pojawiły się informacje, że fundusz inwestycyjny Enterprise Investors i mniejszościowi akcjonariusze Novaturas sprzedają 100 procent akcji firmy polskiemu Itaka Holdings. Jednak w listopadzie Enterprise Investors poinformował, że z tych planów rezygnuje, a zamierza wnieść swoje akcje na giełdy w Warszawie i Wilnie.

Po tym wydarzeniu prezes Itaka Mariusz Jańczuk zapowiedział na łamach serwisu branżowego Turystyka.rp.pl, że nie zrezygnuje z wejścia na rynek litewski i jeszcze w 2018 roku zaoferuje turystom z Litwy i sąsiedniej Białorusi bezpośrednie loty do kilkunastu miejsc wakacyjnych. Nie ukrywał, że chodzi mu też o stworzenie konkurencji Novaturasovi i osłabienie jego pozycji w Wilnie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA