fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Czas na liderów odpowiedzialnego rozwoju

123RF
Nagrodzimy firmy, które stworzyły produkty lub usługi zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju i przynoszące korzyści biznesowe.

Od 2009 r. stopa zwrotu RESPECT Index na GPW, który tworzą spółki zarządzane w sposób odpowiedzialny i zrównoważony, wyniosła prawie 90 proc., podczas gdy indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o 60 proc. – wynika z danych Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. To pokazuje, że odpowiedzialne prowadzenie biznesu jest opłacalne także dla inwestorów giełdowych. Jak przypomina Tomasz Wiśniewski z GPW, na przestrzeni pięciu ostatnich lat światowe indeksy giełdowe wzrosły średnio o 170 proc., podczas gdy spółki odpowiedzialnie społeczne o 190 proc.

Co więcej, dbałość firmy o zrównoważony rozwój i jej zaangażowanie społeczne można pogodzić z dążeniem do osiągania korzyści finansowych i sukcesu biznesowego. Takie właśnie połączenie celów społecznych i biznesowych proponuje koncepcja CSV (Creating Shared Value – tworzenia wspólnej wartości). W 2011 r. – trzy lata po wybuchu globalnego kryzysu finansowego – ogłosili ją profesorowie zarządzania z Harvardu, Michael ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA