fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Bill Gates na muszce Elona Muska

Elon Musk
AFP
Fortuna Elona Muska, dzięki rajdowi akcji Tesli, puchnie w niesamowitym tempie. W środę wzbogacił się on o kolejne 10,2 miliarda dolarów i ma już na koncie 120 mld USD.

Musk w rankingu bogaczy Bloomberg Billionaires Index jest coraz wyżej i do Billa Gatesa, wicelidera, brakuje mu 8 miliardów. Wystarczy jeszcze jedna dobra sesja giełdowa.

Wczoraj notowania Tesli podskoczyły o 10 proc. a przyczyniła się do tego rekomendacja nowojorskiego banku Morgan Stanley, który zaleca przeważanie akcji Tesli w portfelu inwestycyjnym.

Starcie Muska z Gatesem ma dodatkowy aspekt. Dwaj wielcy wizjonerzy kilkakrotnie wdali się w utarczki słowne. Musk, znany z konfrontacyjnego charakteru, wyraził rozczarowanie rozmowami z współzałożycielem Microsftu. Jego zdaniem Gates nie ma wiedzy o elektrycznych autach ciężarowych. Była to reakcja na blog w którym Gates wyraził opinię, że baterie elektryczne prawdopodobnie nie będą praktycznym rozwiązaniem dla ciężkich długodystansowych pojazdów.

Najbardziej poróżniła ich jednak pandemia. Musk, jak przypomina Bloomberg, często minimalizował Covid-19, kwestionował dane odnośnie do jego rozprzestrzeniania się oraz śmiertelności. Zanim sam zachorował formułował bardzo optymistyczne prognozy. Gates skrytykował Muska za te wypowiedzi.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA