fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Bill Gates znów jest najbogatszym człowiekiem na świecie

Bill Gates znów jest najbogatszy na świecie
AFP
Według zestawienia Bloomberg Billionaires Index Bill Gates znów jest najbogatszym człowiekiem na świecie. Wyprzedził właściciela Amazona Jeffa Bezosa, którego majątek stopniał po kosztownym rozwodzie, a także w wyniku spadku zysków firmy.

Majątek założyciela Microsoftu jest wart 110 mld dolarów, natomiast majątek Jeffa Bezosa - ubiegłorocznego lidera indeksu - 109  mld dolarów.

Bill Gates ponownie stał się najbogatszym człowiekiem na świecie w październiku tego roku, kiedy to akcje Amazona straciły aż 28 proc. wartości. W tym czasie akcje Microsoftu zyskały aż 48 proc., po tym jak koncern wygrał lukratywny kontrakt dla Pentagonu. Jednym z jego konkurentów był Amazon - przypomina CNN. Do przetargu wystartowały także Oracle i IBM. Dziesięcioletni kontrakt wart 10 mld dolarów dotyczy projektu Jedi (Joint Enterprise Defence Infrastructure) - systemu przechowywania i przetwarzania danych w chmurze. Amazon zapowiedział, że zaskarży wyniki przetargu. A amerykańska prasa przypomina, że Amazon był uważany za faworyta przetargu. Zdaniem obserwatorów na przegraną mógł mieć wpływ niechętny stosunek prezydenta Donalda Trumpa do Jeffa Bezosa.

Jeff Bezos sporo stracił na rozwodzie i spadku wartości akcji Amazona
Bloomberg

Majątek Bezosa uszczuplił także rozwód z żoną, która w ramach ugody otrzymała 19,7 mln akcji Amazona wartych 38 mld dolarów. Dzięki temu MacKenzie Bezos znalazła się na 24. miejscu w zestawieniu Bloomberga.

Trzecia pozycję w indeksie zajmuje obecnie francuski przedsiębiorca Bernard Arnault, którego majątek jest wart 103 mld dolarów. Na kolejnych miejscach są: inwestor Warren Buffett (86,6 mld dolarów) oraz założyciel Facebooka Mark Zuckerberg (74,5 mld dolarów).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA