fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Wyposażenie nowojorskiego hotelu na sprzedaż. Waldorf Astoria pozbywa się perełek

Bloomberg
Wyposażenie legendarnego hotelu Waldorf Astoria trafi na sprzedaż w domu aukcyjnym Kaminski Auctions.

Aukcja ma trwać miesiąc - od 17 października do 15 listopada. Wystawionych zostanie ponad 88 tys. sztuk mebli, akcesoriów dekoracyjnych, dzieł sztuki oraz pamiątek związanych ze sławnymi gośćmi luksusowego nowojorskiego hotelu.

Hotel Waldorf Astoria znajduje się w środkowej części Manhattanu - Midtown. Początkowo były to dwa hotele. Właścicielem pierwszego, 13-piętrowego, otwartego w 1893, był William Waldorf Astor. Drugi, 17-piętrowy, należał do jego kuzyna, Johna Jacoba Astora IV, i został otwarty w 1897. Specjalny pasaż, który połączył oba hotele tworząc Waldorf-Astoria. W 1929 roku podjęto decyzję o wybudowaniu nowego hotelu. Na miejscu dotychczasowego hotelu Waldorf powstał Empire State Building, hotelu Astoria - obecny Waldorf-Astoria -w latach 20 i 30 zeszłego wieku największy hotel na świecie z 47 piętrami i 1413 pokojami.

W hotelu jest 115 luksusowych apartamentów, część z nich nazwana została od nazwisk znanych gości, m.in. Cole Portera, księcia i księżnej Windsoru, Douglasa MacArthura, Marilyn Monroe czy Winstona Churchilla. Jest też apartament prezydencki i apartament, który zajmował po zakończeniu prezydentury przez 30 lat Herbert Hoover.

W 2017 roku hotel został zamknięty, by przeprowadzić w nim generalny remont. Otwarcie zaplanowano na 2022 rok. Obecnie właścicielem hotelu jest chiński koncern Dajia.

Teraz spora część wyposażenia tych apartamentów zostanie sprzedana. Kaminski Auctions wynajął salę centrum handlowym Silver City Galleria, by pomieścić wszystkie przedmioty na sprzedaż: meble, dywany, porcelanę i akcesoria zdemontowane podczas remontu hotelu.

Będzie można kupić między innymi: fotele i kanapy w bladoniebieskim kolorze, który był ulubionym kolorem księżnej Windsoru, Wallis Simpson; całe wyposażenie apartamentów muzyka i kompozytora Cole'a Portera oraz byłego premiera Wielkiej Brytanii Winstona Churchilla, a także fortepian Steinway Portera, na którym kompozytor stworzył wiele ze swoich najpopularniejszych utworów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA