fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Prezes Daimlera odchodzi. Zmiana kierownictwa w przyszłym roku

Dieter Zetsche przestanie kierować Daimlerem
Bloomberg
Dieter Zetsche będzie rządził koncernem Daimler do maja przyszłego roku. Jego następcą już jest – poinformował koncern w komunikacie.

Od maja 2019 roku nowy prezesem koncernu zostanie dotychczasowy wiceprezes dz. rozwoju - Ola Källenius. Zetsche, którego kontrakt wygasa z końcem 2019 roku, trafi do rady nadzorczej firmy i obejmie stanowisko przewodniczącego rady po Manfredzie Bischoffie, ale dopiero w 2021 roku. Koncern poinformował, że Zetsche przez dwa lata będzie odpoczywał.

65-letni Dieter Zetsche, który pracuje w Daimlerze od 1976 roku, rządzi jednym z największych niemieckich koncernów od ponad 13 lat.

Källenius był już od dłuższego czasu wymieniany jako potencjalny następca Zetschego. Według niemieckich mediów pytanie brzmiała ni czy zostanie nowym prezesem Daimlera, ale kiedy. Szwed Ola Källenius zasiada w zarządzie koncernu od 2015 roku. Ostatnio był odpowiedzialny za rozwój działu samochodów ciężarowych koncernu.

Zakres obowiązków Källeniusa przejmie Markus Schäfer.

Daimler jest obecnie w tracie przebudowy struktury organizacyjnej. Koncern ma zostać podzielony na trzy części: dział samochodów osobowych i vanów, dział ciężarówek i autobusów oraz dział usług finansowych – informuje „Die Welt”.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA