fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Korona króla hip-hopu sprzedana na historycznej aukcji

AFP
Plastikowa korona pomalowana złotą farbą, należąca do rapera Notorious B.I.G. została sprzedana na aukcji Sotheby's za 600 tys. dolarów, czyli ponad 2,2 mln złotych.

Korona, która raper miał na sobie podczas ostatniej sesji zdjęciowej przed śmiercią, została sprzedana na pierwszej, historycznej aukcji pamiątek związanych z hip-hopem.

Notorious B.I.G. (Christopher George Latore Wallace) – uważany jest za jednego z najważniejszych artystów hip-hopowych wszech czasów. Muzyk został zastrzelony na ulicy 9 marca 1997 w Los Angeles, po imprezie promującej jego nadchodzący album.

Dom aukcyjny Sotheby's zdecydował się jako pierwszy na zorganizowanie aukcji pamiątek związanych z hip-hopem. Poza koroną na sprzedaż wystawiono m.in. także: 22 listy miłosne napisane przez 16-letniego Tupaca Shakura do ówczesnej dziewczyny Kathy Loy (sprzedane za 75600 dolarów), instalacja "The Wall of Boom" autorstwa DJ Ross One sprzedana za 113 tys. dolarów), a także wiele plakatów, zdjęć, biżuterii i akcesoriów a także ubrań i butów należących do znanych raperów z lat 80. i 90. - w tym dwie kurtki, które nosiły raperki z Salt'N'Pepa, które sprzedano za prawie 24 tys. dolarów oraz czerwony garnitur Dr. Dre za niemal 33 tys. dolarów.

W sumie na aukcję trafiło 120 pamiątek i większość została sprzedana.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA