fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

ARP i Poczta Polska będą współpracować nad innowacjami

Fotorzepa, Filip Frydrykiewicz F.F. Filip Frydrykiewicz
Agencja Rozwoju Przemysłu oraz Poczta Polska podpisały list intencyjny, na mocy którego Pocztowy operator dołączy do bazy Platformy Transferu Technologii.
Patrycja Zielińska, wiceprezes ARP, jest przekonana, że współpraca w ramach platformy ułatwi Poczcie Polskiej (PP) szybsze pozyskiwanie partnerów oferujących innowacyjne i odpowiadające na jej potrzeby rozwiązania.
– ARP zyskuje kolejnego partnera, którego potencjał i otwarte podejście do realizacji nowatorskich projektów wniesie istotną wartość do rozwijanego przez nas modelu otwartych innowacji – podkreśla Patrycja Zielińska.
Od oficjalnego uruchomienia PTT w maju 2015 r. działa na niej już ponad 700 podmiotów. Poczta za pośrednictwem PTT będzie szukała technologii i partnerów, z którymi zrealizuje innowacyjne projekty. W najbliższym czasie planuje m. in. wprowadzić nowe produkty do sieci placówek, uzupełnić ofertę e-commerce, uruchomić nowoczesne formy dostaw i magazynowania przesyłek, a także zoptymalizować sieć transportową. Dzięki uczestnictwu w PTT Poczta Polska zyska możliwość łatwego poszukiwania partnerów do wymienionych projektów.
– W ciągu ostatnich kilku lat Poczta Polska pokazała, ze potrafi się zmieniać. Nasza platforma internetowa Envelo jest jednym z ciekawszych projektów innowacyjnych pocztowej Europy. Teraz czas na pokazanie, ze Poczta Polska może stać się miejscem współpracy dla firm, które maja już pomysł, mają produkt ale brakuje im skali i dotarcia do klienta końcowego. Jestem przekonany ze współpraca z ARP będzie krokiem milowym na drodze do osiągnięcia tego celu – mówi Ireneusz Piecuch, wiceprezes PP.
Poczta Polska jest zainteresowana także udziałem w tzw. modelu brokeringowym platformy. ARP uruchomi go po otrzymaniu środków europejskich. Zespół brokerów ARP będzie poszukiwał dla dużych przedsiębiorstw firm z sektora MŚP, które dostarczą innowacyjne produkty i technologie. ARP połączy także przedsiębiorstwa z sektora MŚP z jednostkami naukowymi, które pomogą rozwinąć poszukiwane przez duże przedsiębiorstwa rozwiązania technologiczne. W efekcie tych działań przedsiębiorcy z sektora MŚP będą w stanie efektywniej i na wyższym poziomie technologicznym kooperować z dużymi przedsiębiorstwami.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA