Reklama
Rozwiń
Reklama

Niespodziewany wpływ pandemii w Hiszpanii

Hiszpańscy producenci mebli są pod wrażeniem popytu po zniesieniu ograniczeń z powodu pandemii. Uda im się zlikwidować większość strat

Publikacja: 30.07.2020 13:19

Niespodziewany wpływ pandemii w Hiszpanii

Foto: AFP

Sprzedaż artykułów z zakresu wyposażenia mieszkań, głównie mebli i AGD skoczyła w czerwcu o 9,9 proc. po trzech miesiącach spadku, który w kwietniu wyniósł 59,2 proc. Generalny wskaźnik sprzedaży detalicznej był jednak w czerwcu mniejszy o 4,7 proc. wobec czerwca 2019 — wynika z danych urzędu statystycznego INE

Lidia Roza, właścicielka sklepu z meblami Casa Nueva w Gijón na północy kraju stwierdziła, że biznes kwitnie, klienci muszą czekać dwa miesiące na niektóre wyroby, zwłaszcza na kanapy. — W magazynach brakuje już materaców i kanap. Ich dostanie to marzenie ściętej głowy. Kontaktujemy się z producentami, a oni mówią, że są zawaleni pracą — powiedziała.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Biznes
Google inwestuje w Niemczech. Dobra wiadomość dla niemieckiego rządu
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Biznes
Nowy cel klimatyczny UE, obniżka stóp i kłopoty handlu
Biznes
Rosyjski kosmodrom odcięty od zasilania. Zdumiewający powód
Biznes
Dziurawa specustawa, ekspansja Rheinmetallu i miliard dla Elona Musk
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Biznes
Wojciech Balczun, Minister Aktywów Państwowych: Inwestycje w Polsce dla polskich firm
Reklama
Reklama