fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Amerykański miliarder przejmuje polską spółkę z New Connect

materiały prasowe
Peter M. Brant, miliarder z USA, którego majątek wycenia się na 2,6 mld dol. i właściciel imperium prasowego Brant Media Publications (BMP), inwestuje w polską firmę Artnews.

Brant – potentat amerykańskiego rynku papierniczego, kolekcjoner sztuki i filantrop – ze spółki notowanej na New Connect zamierza stworzyć czołowy koncern prasowy, specjalizujący się m.in. w treściach cyfrowych oraz informacjach na temat rynku dzieł sztuki w USA. Transakcja wymaga jeszcze zgody WZA.

BMP Media Holdings LLC stanie się największym, posiadającym pakiet kontrolny, akcjonariuszem spółki. Jak czytamy w komunikacie, amerykańskiego miliardera przekonały do inwestycji wyniki restrukturyzacji dokonanej przez Polkę – Izabelę Depczyk, która przejęła stery w Artnews na początku 2015 roku i wprowadziła polską spółkę na amerykański rynek prasowy (m.in. poprzez inwestycje w ARTnews Magazine oraz Skate's). – Połączenie zapewni spółce pozycję lidera zasobów online na rynku dzieł sztuki i designu – twierdzi Peter M. Brant.

– Dzięki temu połączeniu Artnews uzyska wymaganą skalę i pozycję rynkową, zapewniającą utrzymanie i wzmocnienie naszej pozycji lidera na rozwijającym się rynku mediów poświęconych sztuce – wtóruje mu Izabela Depczyk, która będzie w dalszym ciągu pełnić funkcję dyrektora generalnego spółki. Jak zaznacza, wkrótce – dzięki planowanym inwestycjom – wszystkie treści drukowane znajdą się na nowych serwisach cyfrowych. – Artnews.com ugruntuje pozycję lidera w dostarczaniu treści cyfrowych miłośnikom sztuki na rynku w Ameryce Północnej i Europie – podkreśla.

Po połączeniu przedsiębiorstw, Artnews będzie 100-proc. właścicielem tytułów „Art in America", „The Magazine Antiques" i „Modern Magazine" oraz powiązanych z nimi mediów cyfrowych, stając się największą firmą na świecie w branży mediów związanych z rynkiem sztuki pod względem liczby odbiorców i przychodów. W spółce informują, że całkowite czytelnictwo drukowanych wersji pism należących do Artnews przekroczy 2 mln osób miesięcznie - a wydawca zajmie dominującą pozycję na rynku, mając 52 proc. udziałów w północnoamerykańskim rynku prasy fachowej poświęconej dziedzinie sztuki.

W celu polepszenia płynności akcji Artnews planuje podjęcie działań zmierzających do wprowadzenia w przyszłym roku jej akcji na niemiecką giełdę Deutsche Boerse.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA