fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Staniały domy w Hiszpanii

AFP
Ceny oddanych nieruchomości w Hiszpanii zmalały pierwszy raz od 2017 r. — podały dwa największe portale obrotu mieszkaniami i domami na podstawie własnych danych o wahaniach cen sprzedających.

Domy, z wykluczeniem będących w budowie, staniały w II kwartale o 1,9 proc. wobec cen z kwartału rok temu — poinformował największy portal Fotocasa, natomiast drugi Hogaria mający w ofercie 1,5 mln nieruchomości wymienił liczbę 2,4 proc. Oba przewidują, że ta tendencja stanie się bardziej widoczna w II półroczu, a największe spadki nastąpią na wtórnym rynku i na terenach wiejskich..

— Nie spodziewamy się jednak dużych spadków cen oddanych już domów — stwierdziła Anais Lopez z Fotocasa. Obawy przed drugą falą zachorowań na jesieni mogą skłaniać sprzedających do obniżania cen w nadziei, że uda im się szybko sprzedać, zanim znów dojdzie do sparaliżowania kraju — wyjaśnił z kolei portal Hogaria.

Hiszpania wychodzi powoli z kryzysu wywołanego w 2008 r. pęknięciem spekulacyjnej bańki na rynku nieruchomości, liczba transakcji kupna-sprzedaży maleje jednak, podobnie jak liczba umów o kredyty hipoteczne, bo banki wycofują się z finansowania konsumentów — pisze Reuter.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA