fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Raytheon dofinansował polską naukę

Amerykański gigant przemysłu zbrojeniowego przekazał grant w wysokości 100 tys. dol. dwóm polskim uczelniom technicznym – Wojskowej Akademii Technicznej oraz Politechnice Warszawskiej.

Pieniądze dla polskich uczelni przeznaczone zostaną na rozwój studiów w dyscyplinach STEM - nauce, technologii, inżynierii i matematyce oraz posłużą do sfinansowania stypendiów i programów badawczych wspierających studia magisterskie na kierunkach inżynierskich.

Wspomniana kwota grantu rozłożona będzie po równo i tym samym każda z polskich placówek otrzyma po 50 tys. dol.

- Jedną z korporacyjnych misji firmy Raytheon jest promowanie innowacyjnej edukacji aby stymulować zainteresowanie dyscyplinami naukowymi oraz powiększać grona studentów i pracowników naukowych dysponujących kompetencjami w zakresie STEM –nauki, technologii, inżynierii oraz matematyki – wskazuje cytowany w komunikacie Thomas Vecchiolla, prezes Raytheon International.

- Ta inwestycja w wysokości 100 000 dolarów stanowi pierwszy etap naszego wsparcia dla wyjątkowego zaangażowania Polski w rozwój badań naukowych w obszarach , które przyczyniają się do gospodarczego rozwoju kraju – tłumaczy.

Raytheon od lat współpracuje z jednostkami naukowymi na całym świecie i z roku na rok coraz bardziej umacnia swoja pozycję nad Wisłą. Firma prowadzi rozmowy z czołowymi polskimi uczelniami aby ustalić, jak najlepiej wspierać studia i badania naukowe w dziedzinie technologii. Celem firmy jest współpraca w zakresie długofalowych inicjatyw edukacyjnych i naukowych.

maja posłużyć na rozwój studiów w dziedzinach STEM -nauce, technologii, inżynierii i matematyce. Dwie polskie uczelnie otrzymały po 50 tys. dol. każda.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA