fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Drosed przejmuje Pol-Pasz

Kolejna akwizycja producenta Pasztetu Podlaskiego. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się, aby kupił firmę paszową.

– Jako Grupa Drosed dążymy do ciągłego poprawiania jakości oraz bezpieczeństwa naszych produktów, a jednym z elementów tego procesu jest jak najdokładniejsza kontrola procesu produkcji. Przejęcie Pol-Pasz to krok w kierunku sprawnej realizacji tego procesu ze względu na możliwość nadzoru na każdym etapie chowu drobiu – komentuje Jacek Lewicki, prezes grupy Drosed.

Jak dodaje, konsolidacja przekłada się na wiele praktycznych aspektów prowadzenia działalności biznesowej i jest szansą, aby jeszcze lepiej zdywersyfikować ofertę oraz rozwinąć możliwości produkcyjne. A tym samym zwiększyć sprzedaż produktów na polskim rynku oraz wśród odbiorców międzynarodowych.

Zakup Pol- Paszu to kolejne przejęcie Drosedu w ostatnim czasie. Kilka miesięcy temu w struktury grupy włączył spółkę Drop, produkującą m.in. pasztety i konserwy.

W skład grupy Drosed wchodzą także spółki Drosed, Roldrob, Sedar oraz Drosed Surowiec. Od 2000 r. należy do francuskiej grupy LDC, czołowego europejskiego producenta drobiu świeżego.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA