fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Na komunię rower lub dron

Fotorzepa, Maciej Kosycarz
Co dziesiąty Polak uważa, że prezent z tej okazji kosztować powinien od 1 do 2 tysięcy złotych. W tym roku poza rowerami, biżuterią czy elektroniką świetnie sprzedają się także drony.

Kwiecień i maj w wielu sektorach branży handlowej to okres zwiększonego ruchu i wydatków związanych z zakupami prezentów komunijnych. Z roku na rok budżety na tę okazję rosną – z badania przeprowadzonego przez serwis Ceneo wynika, że choć 38 proc. ankietowanych uważa kwotę do 500 zł za odpowiednią na tego typu okazję, to już 35 proc. szacuje budżet na kwotę dwukrotnie większą.

– Na prezenty przeznaczamy coraz więcej. O jedną szóstą – do 35 proc. – wzrosła grupa ankietowanych, która uznała, że koszt prezentu pierwszokomunijnego od rodziców chrzestnych i bliskiej rodziny powinien mieścić się w przedziale 500 zł –1 tys. zł. Co dziesiąty uważa, że bliscy powinni wydać nawet 2 tys. zł – mówi Marta Pacuła, rzecznik Ceneo.

Serwis zbadał też, jakie kategorie produktów są w tym okresie najczęściej kupowane jako prezent. Zaskoczenia nie ma – czołówka to od lat rower, gotówka oraz biżuteria.

– Szczyt sprzedaży rowerów na kołach 24...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA