fbTrack

Biznes

To_Reforge zbuduje firmy w Polsce

Na polskim rynku pojawiła się nowa inicjatywa skierowana do przedsiębiorców.
Chodz o To_Reforge – to firma budująca inne firmy (tzw. company builders). Łączy ona potencjał programu akceleracyjnego i funduszu zalążkowego, ale jej głównym celem jest budowa nowych firm przy udziale zespołu ekspertów.
– Nie chcemy pompować gotówki w gotowe już biznesy. Budujemy nowe firmy tworząc dla nich dedykowane zespoły – wyjaśnia Łukasz Krasnopolski, zarządzający To_Reforge. Inicjatywa To_Reforge stawia na eksperymenty biznesowe, tak by w krótkim czasie sprawdzić, czy dany biznes jest skalowalny i ma szansę na międzynarodowy rozwój.
– Główną ideą jest szybkie budowanie biznesów jednocześnie z budowaniem silnych zespołów. Te, pod okiem czy to pomysłodawcy, czy doświadczonego menadżera, wspólnie pracują nad rozwijaniem konkretnego projektu biznesowego. Nie pozwalamy talentom pracować nad marnymi pomysłami. Łączymy talent pomysłodawcy z talentami innych osób w zespole, żeby maksymalizować szanse na powodzenie biznesu – tłumaczy Krasnopolski. Na podobnej zasadzie z sukcesem funkcjonują w Niemczech m.in. Rocket Internet, Venture Stars czy Team Europe, ale w Polsce jest to zupełnie nowa inicjatywa. W ramach To_Reforge działają zespoły specjalistów od marketingu, obsługi klienta, analityków biznesowych, programistów, czy product managerów. To_Reforge założyła grupa polskich prywatnych inwestorów. Firma rozpoczęła działalność w styczniu, ale przygotowania trwały od ponad roku. Na czele firmy stoi Łukasz Krasnopolski, który tworzył m.in. agencję marketingową Red2black, eventową Vision House oraz platformy e-commerce more4kids.pl, Websmarty.net czy Mobileworld.pl. Część z nich odsprzedał inwestorom. – Takie doświadczenia dały mi niebywałą możliwość poznania biznesu z wielu różnych stron: świata inwestycyjno-startupowego, aniołów biznesu, raczkujących przedsiębiorstw. To pomaga w dobieraniu optymalnych rozwiązań i ułatwia budowanie nowych firm – wyjaśnia.
Źródło: ekonomia.rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL