fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Wmurowano kamień węgielny pod nową fabrykę Grupy Tubądzin

W Sieradzu odbyła się uroczystość odczytania aktu erekcyjnego oraz wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej fabryki Grupy Tubądzin.
Wmurowano kamień węgielny pod nową fabrykę Grupy Tubądzin
W Sieradzu odbyła się uroczystość odczytania aktu erekcyjnego oraz wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej fabryki Grupy Tubądzin. Po uroczystości wszyscy zaproszeni goście otrzymali symboliczną płytkę, opatrzoną cytatem Św. Jana Pawła II z encykliki społecznej ogłoszonej w 1991, mówiącej m.in. o etosie pracy, do którego nawiązał w swoim przemówieniu właściciel Grupy Tubądzin – Andrzej Wodzyński.
Nowo powstająca fabryka będzie produkowała płytki ceramiczne wielkoformatowe, które uzupełnią asortyment wytwarzany obecnie przez zakłady produkcyjne Grupy Tubądzin w Ozorkowie i Tubądzinie.

Nowe miejsca pracy w Sieradzu

Firma zainwestuje ponad 135 mln zł oraz utworzy ponad sto miejsc pracy. Wśród zatrudnionych znajdą się pracownicy produkcji, mechanicy, ale też informatycy i technolodzy. Wdrożone zostaną najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, a w tym rewolucyjna na polu ceramiki innowacja formowania płyt w sposób ciągły, która zostanie tu zastosowana po raz pierwszy w tej części Europy. Fabryka w Sieradzu będzie produkowała ok. 3 mln mkw. płytek ceramicznych rocznie. Nowy zakład produkcyjny Grupy Tubądzin powstaje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w podstrefie Sieradz. Celem realizowanej obecnie nowej inwestycji jest stworzenie najnowocześniejszej w Polsce fabryki płytek ceramicznych o dużych formatach. Przeznaczone one będą na ściany, podłogi oraz na elewacje budynków. W nowym zakładzie wdrożone zostaną do produkcji płyty ceramiczne, które będą stanowiły doskonałe rozwinięcie asortymentu płytek i dekoracji, jakie wytwarzane są obecnie w fabrykach działających w Tubądzinie i Ozorkowie. Zakład zostanie również wyposażony w wiele innowacyjnych urządzeń zdobiących, przeznaczonych do dozowania różnorodnych materiałów ceramicznych. Zastosowanie sterowanych komputerowo drukarek da możliwość uzyskiwania estetycznych i nowatorskich zdobień.

Grupa Tubądzin - polska firma rodzinna

Grupa Tubądzin – jeden z czołowych polskich producentów płytek ceramicznych jest przykładem firmy rodzinnej, ze 100-procentowym polskim kapitałem, która swoją obecną pozycję budowała przez lata systematycznego, organicznego rozwoju. Historia Grupy sięga 1983 roku. Andrzej Wodzyński i Zygmunt Kaźmierski, założyciele firmy, uruchomili wówczas produkcję płytek ceramicznych w Bartochowie, w dawnym województwie sieradzkim. Proces rozbudowy potencjału Grupy wiązał się z ponoszeniem znaczących nakładów kapitałowych. Łączna wartość inwestycji Grupy w ostatnich 20 latach przekroczyła 350 mln złotych. Grupa posiada obecnie moce produkcyjne na poziomie 12 mln metrów kwadratowych płytek rocznie. Zatrudnia ponad 1000 osób, będąc jednym z największych pracodawców województwa łódzkiego. Konsekwentnie rozwijana jest działalność eksportowa – produkty Tubądzina cieszą się dużym uznaniem odbiorców na rynkach ponad 30 krajów, a udział sprzedaży zagranicznej w obrotach Grupy stanowi obecnie ponad 20 procent. Firma współpracuje również z wydziałami wzornictwa kilku polskich uczelni, m.in. z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Instytutem Techniki Budowlanej w Warszawie, Instytutem Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Warszawie, Politechniką Łódzką oraz Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA