fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Kurczy się fortuna Elona Muska

Elon Musk
Bloomberg
W ubiegłym tygodniu majątek założyciela Tesli zmniejszył się o 27 mld dol. Jednak Elon Musk i tak może w tym roku znacząco powiększyć swój stan posiadania dzięki bonusom.

Majątek Muska topnieje ze względu na silną przecenę walorów Tesli. W ostatnim czasie sentyment do spółek technologicznych na Wall Street mocno się zmienił. W ubiegłym roku firmy te były na celowniku kupujących, jednak w ostatnim czasie dominuje podaż.

W piątek notowania Tesli zamknęły się poniżej 600 dol., najniżej od 4 grudnia. W ciągu czterech tygodni kapitalizacja zmniejszyła się o 234 mld dol. Akcje Tesli mogą również tracić ze względu na plany konkurencji, która coraz mocniej wchodzi w branżę elektrycznych aut.

Elon Musk i Jeff Bezos, prezes Amazona, od stycznia konkurują o pierwszą pozycję na liście najbogatszych. Fortuna Muska wynosi obecnie 157 mld dol. w porównaniu ze 177 mld dol., jakie posiada Jeff Bezos.

Jednak mimo spadających notowań Tesli Musk ma szansę znacząco powiększyć w tym roku swoją fortunę. W ramach pakietu motywacyjnego otrzymał cztery opcje na zakup 8,4 mln akcji Tesli w 2020 r., których jeszcze nie wykorzystał. Każda z nich jest warta 5 mld dol. Dodatkowo Musk prawdopodobnie otrzyma w tym roku trzy dodatkowe opcje na zakup akcji, każdą tak lukratywną jak te, które otrzymał w ubiegłym roku.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA