fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Skarby kolekcji George'a Michaela zostaną sprzedane na aukcji

Michael Craig-Martin
AFP
Dom aukcyjny Christie's w Londynie szykuje się do niezwykłej aukcji. W połowie marca na sprzedaż wystawi dzieła sztuki z kolekcji piosenkarza George'a Michaela.

George Michael, który zmarł niespodziewanie w grudniu 2016 roku, przez całą 35-letnią karierę zbierał dzieła sztuki, głównie nowoczesnej, brytyjskiej. Teraz jego kolekcja trafi pod młotek.

Na aukcję w Londynie 14 marca trafią dzieła m.in. Bridget Riley, Tracy Emin, Damiena Hirsta, Michaela Craig-Martina i Marca Quinna, artystów z generacji YBA, czyli Young British Artists.

W sumie w Londynie na sprzedaż zostanie wystawionych 75 dzieł sztuki, a 130 kolejnych będzie można kupić podczas aukcji internetowej od 8 do 15 marca. Ceny dzieł wystawionych na sprzedaż zaczynają się od 400 funtów. Najwyżej wyceniony jest obraz Damiena Hirsta "Saint Sebastian, Exquisite Pain" z 2007 roku - na od 1 mln do 1,5 mln funtów oraz inne dzieło tego artysty "The Incomplete Truth" biały gołąb zakonserwowany w formaldehydzie w szklanej, niebieskawej skrzyni - także wycenione na około 1,5 mln funtów, czyli niemal 7,5 mln złotych.

Zanim kolekcja pójdzie pod młotek zostanie pokazana na specjalnych wystawach w Nowym Jorku, Los Angeles, Hongkongu, Szanghaju i Londynie.

Uzyskane z aukcji pieniądze mają pójść na wsparcie akcji organizacji charytatywnych, które muzyk wspierał jeszcze za życia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA