fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Polskie firmy głównie sprawdzają Niemców

Adobe Stock
Aby uniknąć rozczarowania i kłopotów, coraz więcej polskich firm sprawdza biznesowych partnerów. Mają do tego więcej możliwości.

Jak podaje wywiadownia Bisnode, w 2017 r. polskie firmy sprawdzały kondycję finansową blisko 219 tys. zagranicznych przedsiębiorców. – W porównaniu z 2016 r. to wzrost o 54 proc. – mówi Tomasz Starzyk, rzecznik Bisnode. Największe zainteresowanie dotyczy głównego partnera handlowego Polski, czyli Niemiec. W 2017 r. krajowe firmy sprawdziły tam 53,1 tys. partnerów, 79 proc. więcej niż w 2016 r. W czołówce są też inne kraje UE i USA.

– Wiarygodny kontrahent to taki, który wywiązuje się z umów handlowych. Mowa tu zarówno o realizacji usług zgodnie z umową, jak i wypełnianiu podjętych zobowiązań finansowych – mówi Monika Woźniak, COO w firmie faktoringowej SMEO. – Niestety, aż 85 proc. firm zetknęło się z problemem nieterminowych płatności ze strony kontrahentów. Jednocześnie zaledwie ok. 40 proc. poddaje swoich potencjalnych klientów jakiejkolwiek weryfikacji przed rozpoczęciem współpracy – dodaje.

– Sprawdzanie kontrahentów jest czę...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA