fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Apple Pay negocjuje wejście do Polski. Przez BLIK?

Bloomberg
Amerykański koncern negocjuje z Polskim Standardem Płatności (PSP) wdrożenie usługi Apple Pay w naszym kraju – wynika z informacji, do których dotarł portal rp.pl.

Kilka największych banków było zainteresowanych samodzielnym podpisaniem umowy z Apple'em, ale firmie z Cupertino zależy na szerokim wdrożeniu usługi.

Dlatego po pierwszych kontaktach polskich banków z Amerykanami zapadła decyzja o zwarciu szeregów i rozpoczęciu rozmów w imieniu instytucji, które wdrożyły płatności BLIK-iem.

BLIK w App Store?

Negocjacje trwają i – jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji – nie są proste. Jeden z tematów, to dopuszczenie płatności BLIK-iem w App Store, czyli internetowym sklepie Apple'a.

– Mamy unikalny system w skali europejskiej, który świetnie się rozwija, szczególnie w dynamicznie rosnącym sektorze e-commerce – mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności.

– Mamy ambicję w ramach PSP, by rozszerzać sieć akceptacji BLIK-iem, czyli miejsc, w których można w ten sposób zapłacić. Docelowo szerzej niż tylko w granicach naszego kraju.

Na pytanie o rozmowy z Apple'em, prezes Mazurkiewi...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA