fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Bal już za nami, Gwiazdy rozdane

Podczas balu wręczyliśmy Gwiazdy Roku 2020 – czyli nagrody dla osób i podmiotów, które mają szansę pozytywnie wyróżnić się w najbliższych kilkunastu miesiącach na polskim rynku finansowym.
A. Gorajka
Wydarzenia › Tegoroczny bal „Parkietu" zapadnie w pamięć na długo. Kilkuset gości bawiło się do białego rana.

Impreza odbyła się 17 stycznia w hotelu Sofitel Victoria. Przy tej okazji rozdaliśmy nagrody osobom i firmom, które w tym roku mogą jasno rozbłysnąć na firmamencie rynku finansowego. Nagrodę Gwiazda Roku 2020 w kategorii wydarzenie otrzymał PKN Orlen. Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, oraz Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, zostali laureatami na podstawie głosów internautów i czytelników „Parkietu". Z kolei Ciech został nagrodzony w kategorii spółka, a Iwona Sroka z zarządu Murapolu oraz Marek Dietl, prezes Giełdy Papierów Wartościowych, odebrali pamiątkowe statuetki w kategorii menedżer.

15 lutego 1994 r. ukazał się pierwszy numer „Parkietu". W zeszłym roku obchodziliśmy uroczyste 25-lecie. Była to zarazem okazja do zintegrowania środowiska rynku kapitałowego. Jej kulminacją był pierwszy uroczysty bal „Parkietu". Wiele wskazuje, że takie coroczne bale staną się tradycją oraz okazją do spotkania i integracji szeroko rozumianego rynku kapitałowego – przedstawicieli giełdowych spółek, domów maklerskich, firm inwestycyjnych, instytucji rynku kapitałowego, inwestorów oraz osób związanych z naszą redakcją.

Podczas tegorocznego balu odbyło się symboliczne wydarzenie: oryginalny pierwszy egzemplarz „Parkietu", rozdawany 26 lat temu przed siedzibą GPW, podczas piątkowej uroczystości przekazaliśmy Wiesławowi Rozłuckiemu, byłemu prezesowi giełdy.

Po zakończeniu oficjalnej części odbył się koncert zespołu Zakopower. Przyciągnął na parkiet rzeszę osób. Po prośbach o bis muzycy pojawili się na scenie po raz drugi, wieńcząc swój występ niezapomnianym wykonaniem utworu węgierskiego zespołu Omega „Dziewczyna o perłowych włosach".

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA