fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Jeff Bezos - najbogatszy człowiek świata się rozwodzi

Jeff i MacKenzie Bezos poinformowali, że się rozwodzą
Bloomberg
Najbogatszy człowiek świata - założyciel Amazona Jeff Bezos poinformował, że bierze rozwód. Bezos zamieścił informację o rozwodzie z żoną MacKenzie na Twitterze.

Jeff i MacKenzie są małżeństwem od 25 lat.

W poście na Twitterze we wspólnym oświadczeniu Jeff i MacKenzie Bezos, napisali, że "po długim okresie pełnego miłości odkrywania życia i okresie próbnym separacji, podjęliśmy decyzję o rozwodzie i pozostaniu przyjaciółmi".

Amerykańskie media od razy rozpoczęły spekulacje jak będzie wyglądał nie tylko rozwód, ale i podział majątku najbogatszej pary świata. Majątek założyciela Amazona jest wyceniany na niemal 137 mld dolarów. Jeśli małżonkowie podzielą się nim po połowie to zostałby on z "tylko 68,5 mld dolarów - wylicza Bloomberg. To z kolei oznacza, że założyciel Microsoft Bill Gates znów będzie na szczycie listy najbogatszych.

A wszystko wskazuje na to, że dojdzie do równego podziału majątku. Bezosowie mieszkają w stanie Waszyngton, tam gdzie główną siedzibę ma Amazon - a w tym stanie obowiązuje zasada, że cały majątek małżonków zgromadzony podczas małżeństwa dzieli się po połowie, chyba, że zostanie podpisana intercyza. Dotyczy to nieruchomości, ruchomości oraz pieniędzy, a także akcji, które stanowią o tym, że Bezos jest najbogatszym człowiekiem świata - przypomina Bloomberg.

MacKenzie Bezos ma własną karierę, jest nie tylko pisarką ale także założycielką organizacji Bystander Revolution, walczącej z przemocą i nękaniem. Pochodzi z San Francisco. Przyszłego męża poznała w firmie inwestycyjnej D.E. Shaw, w której oboje pracowali. Pobrali się w 1993 roku, jeszcze zanim Bezos założył Amazona. Małżonkowie mają czwórkę dzieci - trzech synów i córkę, która adoptowali w Chinach.

Kilka lat temu w wywiadzie dla Magazynu "Vogue" MacKenzie Bezos przyznała, ze bardzo się od siebie różnią, ale dzięki temu świetnie się uzupełniają. - On lubi poznawać ludzi. Jest bardzo społeczną osobą - powiedziała MacKenzie Bezos, dodając, że jej cocktail-party działają na nerwy i nie odnajduje się w tradycyjnych na tych imprezach pogaduszkach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA