fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Nowa kolekcja Barbie: lalki bez włosów, proteza i rudy Ken

www.barbie.mattel.com
Mattel zadziwił swoją najnowszą kolekcją popularnych lalek Barbie, która ma promować różnorodność i tolerancję.

Koncern Mattel przedstawił zaskakującą kolekcję lalek Barbie Fashionistas 2020, które będą stopniowo wprowadzane w tym roku do sklepów. Linia jest inna od dotychczasowych, ponieważ ma pokazać „wielowymiarowość postrzegania piękna” i odzwierciedlać poszanowanie dla różnorodności i wielokulturowości.

W nowej kolekcji znajdziemy między innymi lalki bez włosów, z protezą, bielactwem czy na wózku inwalidzkim. Po raz pierwszy wprowadzono także rudowłosego Kena, który zwykle był brunetem bądź blondynem. 

Zabawki mają promować więc nie tylko odmienny wygląd, ale też przedstawiać choroby i niepełnosprawności, z jakimi zmaga się wiele dzieci. Mattel liczy na to, że zwiększy dzięki temu akceptację i świadomość u najmłodszych i pomoże im dostrzec w zabawach „wiele różnych historii, które obserwują na świecie dookoła siebie”.

Mattel zaczął wprowadzać różnorodne lalki, w tym z niepełnosprawnościami, już w 2019 roku i spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony klientów. Lalka ze złotą protezą zadebiutowała w ubiegłym roku i teraz powstała jej nowa wersja, przedstawiająca czarnoskórą kobietę. Przy projektowaniu lalek firma współpracowała między innymi z dermatologami, którzy mieli za zadanie jak najwierniej przedstawić wygląd osób z danymi kondycjami, takimi jak bielactwo.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA