fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Szokująca zabawka dla dzieci. „Brzydal” do kopania

www.toys4boys.pl
Rodzice powinni uważać na to, co kupują dzieciom pod choinkę. Wśród zabawek dla najmłodszych można znaleźć takie, które zachęcają do agresji i nienawiści.

Zabawka „Brzydal” wyprodukowana przez polską firmę Epee wzbudziła silne kontrowersje w internecie po tym, jak pewna użytkowniczka Facebooka opublikowała zdjęcie pudełka z zabawką ze sklepu, opisując szokujący sposób, w jaki towar jest reklamowany. Na opakowaniu widnieją komendy mówiące dziecku, co należy robić z „Brzydalem” - mianowicie trzeba mu „przyłożyć”, „rzucać” nim i „kopać”. Post wywołał ogromne oburzenie internautów i został udostępniony ponad 11 tys. razy.

„Brzydal” występuje w trzech wersjach: „Ninajaaa”, „Ufoool” i „Czteroooki”. Maskotki wyraźnie mają nie grzeszyć pięknością, a także posiadać nietypowe cechy, które powinny dziecko obrzydzać - jak pojedyncze czy poczwórne oczy. W reklamie zabawek zamieszczonej na YouTubie twórcy zachwalają, że im więcej dziecko się z nimi bawi, „tym mocniej się trzęsą i wydają superśmieszne dźwięki”.

Czytaj także: Zarabiają miliony na sprzedaży brzydkich swetrów na Gwiazdkę 

Jak wskazali internauci, sposób reklamowania zabawki jest skandaliczny i zachęca najmłodszych do agresywnych zachowań, ucząc ich, że istoty o brzydkim i odmiennym wyglądzie należy bić i kopać. Jeszcze większą kontrowersję wzbudza fakt, że maskotki są według twórców odpowiednie dla dzieci od 3 roku życia. „Brzydale” można kupić między innymi w sklepach Toys4Boys i Allegro w cenie 139 zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA