fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Warszawa wśród najnudniejszych miast Europy

Fotorzepa, Marta Bogacz
Najwięcej rosyjskich turystów wynudziło się w stolicy Finlandii. Na nudę w Warszawie narzeka 7 procent odwiedzających.

Specjaliści serwisu Aviasales sprawdzili, w których miastach Europy rosyjscy turyści wynudzili się najbardziej. Na czele nudnych miast stanęła stolica Finlandii - Helsinki. Wskazało na nią 30 procent ankietowanych. „Pogoda tam często zła, mało zabytków i przez tydzień można zatęsknić za domem” - argumentowali Rosjanie. 

Jedna czwarta pytanych uznała za najnudniejsze miasto stolicę Słowacji - Bratysławę. „Zabytki tam nieciekawe, jedzenie niesmaczne, a prezenty drogie”. „Spacerując nocą po Bratysławie nie zdziwcie się, że nie spotkacie miejsc z muzyką na żywo, a w barach nie będzie ludzi” - pisali.

Ponad 15 procent Rosjan narzeka na nudę w czeskim kurorcie Karlowe Vary. „Miasto jest małe i ma mało rozrywek. Tam wystarczy spędzić jeden dzień”.

Monachium znudziło 10 procent odwiedzających stolicę Bawarii Rosjan: „Po 8 wieczorem nie ma tu gdzie pójść, oprócz barów piwnych”. 

Na nudę w Warszawie narzekało 7 procent ankietowanych. „Okazało się, że jest to nudne, szare miasto z minimalną liczbą obiektów kulturalno-historycznych” - cytuje agencja Nowosti. Wielu Rosjan uznało jednak Warszawę za „dobry przystanek w dalszej podróży do Europy”.

Pięć procent ankietowanych nudziło się we włoskiej Pizie, gdzie „oprócz krzywej wieży, nie ma czego oglądać”. Po cztery procent za nudne miasta uznało Wilno i Mińsk. W stolicy Litwy najnudniej jest wieczorami, a w stolicy Białorusi wiało pustką i brak jest perełek architektonicznych.

Badanie zostało przeprowadzone na reprezentacyjnej grupie 1500 turystów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA