fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Najlepszy młody polski projektant jedzie na staż do Włoch

Fot. Filip Okopny - Fashion Images oraz Marcin Kmieciński-Fashion
Adrian Krupa wygrał Fashion Designer Awards (FDA), konkurs dla młodych projektantów mody.

Zwycięzca jest studentem łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Jak podkreślają jurorzy, jego autorska kolekcja wykracza daleko poza ramy obecnego myślenia o modzie. Geometryczne konstrukcje, asymetria i oryginalne brokatowe dzianiny oraz stylowe dodatki to kostiumy prosto z karnawału w Wenecji. W tym roku bowiem hasłem jubileuszowej, 10. edycji FDA, inspirującym modowych twórców, było „Be Italian Be Glamour”.

– Ten jubileusz to piękne podsumowanie dekady, którą dedykowałam wspieraniu młodych projektantów w Polsce. Jestem dumna, ze tak wielu młodych projektantów swoją życiową przygodę z modą na poważnie zaczęło od sukcesu w FDA – mówi „Rzeczpospolitej” Joanna Sokołowska-Pronobis, pomysłodawczyni i organizatorka konkursu.

W finale imprezy, autorskie kolekcje zaprezentowało dziesięcioro młodych projektantów. Zwycięzca otrzymał m.in. 20 tys. zł, staż w atelier włoskiej projektantki Franceski Liberatore, stypendium w Viamoda, wyjazd do Mediolanu na targi White Milano i udział w 2. edycji International Young Designers Contest w Kijowie.

Wyróżniona została również kolekcja Magdaleny Czamary (w nagrodę otrzymała m.in. staż w atelier Bizuu) oraz Manueli Koreckiej (zdobyła m.in. staż w atelier Gosi Baczyńskiej oraz nagrodę Showroom Talents). Podczas gali swoją premierową kolekcję pokazała także laureatka ubiegłorocznej edycji FDA, Celina Wesołowska.

Uczestników konkursu oceniało jury, w którym zasiedli m.in. Agnieszka Maciejak, Gosia Baczyńska, Dawid Woliński, duet Bizuu, Joanna Horodyńska, Dorota Williams, Agnieszka Więdłocha, Agnieszka Dygant i Marieta Żukowska.

– Fashion Designer Awards to projekt realizowany z pasją i konsekwencją, z sercem i zaangażowaniem. Przez dziesięć lat do konkursu zgłosiło się ok. 4 tys. młodych projektantów i wręczyliśmy ponad 100 nagród – podsumowuje Joanna Sokołowska-Pronobis.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA