fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Allegro jednak chce kupić eBilet

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Do UOKiK wpłynął wniosek o zgodę na zakup większościowego pakietu internetowego dystrybutora biletów.

Kilka dni temu Allegro podało, że podpisało umowę inwestycyjną z eBilet Polska, liderem rynku sprzedaży online biletów w Polsce. Nie podano żadnych szczegółów finansowych przedsięwzięcia. Allegro ma zostać udziałowcem eBilet, choć nie wiadomo, jaki procent akcji ma objąć.

Tymczasem zgodnie z informacją Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów chodzi o zakup większościowego pakietu udziałów eBilet Polska.

- Zgłaszany zamiar koncentracji przyjmie formę nabycia większościowego pakietu udziałów eBilet Polska z siedzibą w Warszawie przez Allegro.pl z siedzibą w Poznaniu – podał Urząd na swojej stronie internetowej.

- Spodziewamy się znacznego wzrostu sprzedaży dzięki dotarciu z naszą ofertą do klientów Allegro. Dotyczy to nie tylko dużych, ale także mniejszych miast. Z kolei klienci eBilet.pl otrzymają szeroką gamę produktów i usług dostępnych na Allegro, choćby takich jak Allegro Smart! – mówił przy ogłoszeniu transakcji Marcin Matuszewski, prezes eBilet Polska. - Naszym celem jest zaoferowanie klientom w Polsce jednego miejsca, w którym będą mogli inspirować się i planować czas wolny. Jednocześnie organizatorom wydarzeń i imprez zaproponujemy nowe, ekskluzywne narzędzia, pozwalające dotrzeć do szerokiej publiczności. Dzięki naszej współpracy klienci Allegro i eBilet.pl będą mieli jeszcze lepszy dostęp zarówno do wydarzeń ogólnopolskich, jak i lokalnych – dodał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA