fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Kubica w Formule 1. Znamy szczegóły umowy Orlenu z Williamsem

Robert Kubica
fot. mat. prasowe Williams Racing
Władze płockiego koncernu już zaakceptowały umowę z Brytyjczykami. Oficjalne jej podpisanie odbędzie się w przyszłym tygodniu. Dzięki temu Kubica wraca do Formuły 1.

Zarząd i rada nadzorcza PKN Orlen już kilka dni temu zaakceptowały i podjęły stosowne uchwały w sprawie zawarcia przez płocki koncern umowy z Williamsem na sponsoring tego brytyjskiego zespołu Formuły 1. - Umowa jest tak skonstruowana, że spółka wspiera zespół finansowo pod warunkiem, że Robert Kubica będzie jednym z dwóch jego podstawowych kierowców - mówi nasz informator mający wiedzę o prowadzonych dotychczas w tej sprawie rozmowach.

Przeczytaj: Robert Kubica podstawowym kierowcą zespołu Williams

Dodaje, że oficjalnie porozumienie zostanie ogłoszone i podpisane w przyszłym tygodniu, prawdopodobnie w czwartek, 29 listopada. Ustalono je wstępnie na ten dzień, gdyż jest to pierwszy możliwy termin, w którym w jednym miejscu (zapewne w Warszawie) mogą zebrać się kluczowi przedstawiciele Williamsa, zarządu PKN Orlen i oczywiście sam Kubica.

- Wartość umowy sponsoringu nie zostanie oficjalnie ogłoszona. Prawdą jest jednak, że jej wartość oscyluje w okolicach 10 mln euro - twierdzi nasze źródło. Dodaje, że za te pieniądze m.in. na bolidach Williamsa, strojach kierowców i całego zespołu oraz w pit stopie będzie umieszczone sztandarowe logo Orlenu z symboliczną czerwoną głową orła. Płocki koncern będzie jednym z kilku głównych sponsorów brytyjskiego zespołu. Dzięki temu chce m.in. pokazać, że aspiruje do czołówki globalnych firm paliwowych. 

Czytaj także: Robert Kubica - największe osiągnięcie życia

- Na podstawie tej umowy Kubica na pewno będzie jeździł w wyścigach Formuły 1 w 2019 r. Jest też opcja, że będzie kierowcą Williamsa w kolejnym sezonie, ale nie jest to już obwarowane tak szczegółowymi zapisami jak te dotyczące przyszłego roku - podaje nasz informator.

W rozmowy ws. umowy, którą zawrze PKN Orlen z Williamsem włączył się Daniel Obajtek, prezes płockiego koncernu. Ponad miesiąc temu prowadził on m.in. negocjacje z Kubicą. Wówczas spółka  poinformowała, że rozmowy miały na celu omówienie perspektyw i potencjału rozwoju sportów motorowych, które od wielu lat pozostają w kręgu ścisłych zainteresowań PKN Orlen. Dziś Obajtek sugeruje, że będzie dalszy ciąg tego zdarzenia. - Brawo Robert! To Twój powrót na szczyt. Jedziemy dalej! W najbliższych dniach złożę osobiste gratulacje - napisał na Twitterze Obajtek pod oficjalną informacją Williamsa o tym, że Kubica będzie jeździł w jego zespole.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA