fbTrack

Biznes

Tańsze drukowanie dzięki przejrzystym zasadom

Papier nie jest rzeczą błahą ze względu na przekazywane na nim informacje. Ile tragedii w historii wydarzyło się poprzez przechwyconą notę dyplomatyczną, wydrukowany dokument czy niefortunny list lub e-mail?

W firmie wydruki też mogą stanowić problem – od wzrastających kosztów przez poirytowanych pracowników, aż wreszcie do naruszenia tajemnic przedsiębiorstwa. Arcus ma trzy pakiety funkcjonalne, które sprawiają, że wydruki stają się wygodne, bezpieczne i oszczędne. W skład Arcus Saver, Arcus Comfort i Arcus Security wchodzą drukarki laserowe i urządzenia wielofunkcyjne Kyocera oraz odpowiednio dobrane zestawy oprogramowania.

Wiele organizacji posiada ograniczoną, a czasem nawet znikomą wiedzę o źródłach kosztów związanych z drukiem. Bilans jednak rośnie wraz z każdą wydrukowaną kartką. Kiedy spirala kosztów coraz mocniej się nakręca, przychodzi czas na optymalizację i obniżenie kosztów druku. Innowacyjne oprogramowanie i nowoczesny sprzęt Arcus Saver w pełni pozwala przejąć kontrolę nad kosztami, jednocześnie zauważając wyraźne oszczędności.

Arcus Saver pozwala wygenerować raporty,  miesięczne podsumowania, które dokładnie zidentyfikują koszty druku. Właściciele dokumentów, liczba stron oraz koszty każdego wydruku przestaną być tajemnicą. To kolejny krok do obniżenia kosztów drukowania.

Może być tak, że jeden z pracowników lubi, żeby dokumenty miały ładne kolorowe nagłówki, przyzwyczaił się do nich. Arcus Saver umożliwia stworzenie profili użytkowników, blokujących skorzystanie z wydruków w kolorze. Dodatkowo niektórym pracownikom można udostępnić jedynie narzędzia skanowania i kopiowania - wszystko dopasowane do potrzeb danej organizacji. W niektórych stopkach e-maili można znaleźć prośby o niedrukowanie wiadomości. Czy ktoś tak robi? Otóż odpowiedź jest twierdząca.  Ustanowienie limitów może okazać się biurowych drukarzy. Tym zbawieniem dla nadgorliwych samym Arcus Saver określa miesięczne koszty limitów wydruku, czym przyczynia się do obniżenia kosztów w tym obszarze.

 

 

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL