Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 10.08.2016 16:26 Publikacja: 10.08.2016 16:03
Foto: Pixabay
Rodzice jak co roku wychodzą z siebie, by zaopatrzyć swoje pociechy w bogaty zestaw długopisów, zeszytów i kolorowych kredek, który umili im dnie spędzone na nauce. Wyprawka szkolna robi się jednak coraz droższa. Jak podaje PAP, w tym roku rodzice wydają na nią średnio od 300 do 500 zł. Nie wlicza się w to koszt podręczników.
Na zakupy szkolne rodzice przeważnie wybierają się razem z dziećmi, a te coraz trudniej zadowolić. Nie pocieszają się już zwykłymi tornistrami i ołówkami. Przedmioty, które wybierają, są najczęściej opatrzone w wizerunek ulubionych bohaterów z bajek i filmów bądź sportowców, w szczególności polskich piłkarzy. Logo modnych marek również nabiera dla najmłodszych coraz większego znaczenia. W tym roku największą popularnością z fikcyjnych bohaterów cieszą się postacie z Gwiezdnych wojen, Angry Birds, Equestria Girls i Minionków. Jak poinformowała sprzedawczyni sieci Empik, przedmioty te są znacznie droższe od tych nieopatrzonych znanym motywem, jednak rodzice wybierają je równie chętnie co dzieci. Cena schodzi zatem na drugi plan, kiedy przychodzi do zaspokojenia potrzeb dziecka.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Amerykański Senat i Izba Reprezentantów przegłosowały „Big Beautiful Bill” Trumpa, branża logistyczna ostrzega p...
Fundacje rodzinne stają się coraz popularniejszym narzędziem dla polskich przedsiębiorców oraz rodzin biznesowyc...
Microsoft zwolni około 9000 pracowników. Ta zmiana dotknie około 4 proc. globalnej siły roboczej spółki w różnyc...
Del Monte Foods, 138-letnia firma najlepiej znana z konserwowanych owoców i warzyw, ogłosiła upadłość i poszukuj...
Komisja Europejska proponuje ambitny cel redukcji emisji. Polska krytykuje ETS2, USA i Wietnam zawierają przełom...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas