fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Bezpłatna pomoc prawna

Konkurs Prawnik Pro Bono - termin nadsyłania kandydatur przedłużony

Adobe Stock
Znasz prawnika, który bezinteresownie pomaga innym? Zgłoś go w konkursie „Prawnik Pro Bono" organizowanym przez Zarząd Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych, którego patronem medialnym od lat jest „Rzeczpospolita". Termin nadsyłania kandydatur został przedłużony do 14 marca.

Tytuł Prawnika Pro Bono może otrzymać osoba posiadająca wyższe wykształcenie prawnicze, mieszkająca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, która świadczy nieodpłatnie i bezinteresownie (charytatywnie) usługi prawnicze na rzecz innych osób, organizacji społecznych bądź instytucji.

Spośród nominowanych kandydatów kapituła konkursu przyzna tytuł Prawnika Pro Bono jednej osobie. Już w tym momencie do konkursu zgłoszono 13 prawników. Większość z nich to osoby działające w Warszawie.

Czytaj także:

Wśród kandydatów dominują osoby posiadające tytuł zawodowy adwokata bądź radcy prawnego. Jest jednak również dwóch aplikantów.

Kandydatów mogą zgłaszać osoby fizyczne oraz prawne, w tym samorządy zawodów prawniczych, organizacje pozarządowe, instytucje państwowe i samorządowe.

Zgłoszenie można przesłać zarówno pocztą (decyduje data stempla pocztowego), jak i drogą e-mailową (zeskanowana wersja formularza wraz z podpisem) na adres biuro@centrumprobono.pl.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA