fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Warren Buffett pozbył się niemal wszystkich akcji Wells Fargo

Warren Buffett
Bloomberg
Miliarder Warren Buffett pozbył się po ponad 30 latach niemal wszystkich akcji konglomeratu finansowego Wells Fargo - informuje Reuters.

Berkshire Hathaway, spółka inwestycyjna Warrena Buffetta, posiada obecnie akcje Wells Fargo o wartości tylko 26,4 mln dolarów. W styczniu 2018 roku miała papiery banku wartości 32 mld dolarów. Buffett zaczął inwestować w Wells Fargo 32 lata temu w 1989 roku i i wydał co najmniej 12,7 miliarda dolarów na akcje, budując 10 procent udziałów.

Inwestycja w Wells Fargo, czwarty bank w USA, była jedną z najważniejszych i najlepszych Warrena Buffetta. Jednak w 2016 roku okazało się, że pracownicy Wells Fargo pod presją agresywnych celów sprzedażowych otworzyli miliony niepotrzebnych rachunków, obciążali klientów nienależnymi opłatami i zmuszali nabywających auta do wykupywania dodatkowych ubezpieczeń. Bank wciąż boryka się z konsekwencjami tej afery, po tym jak zapłacił wielomilionowe kary.

W listopadzie 2020 roku amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oskarżyła dwóch byłych najwyższych rangą dyrektorów banku o wprowadzanie w błąd inwestorów.

Buffett powiedział CNBC w lutym 2020 r., że Wells Fargo ma "głupi" system motywacyjny i nie spieszy się z naprawianiem tej sytuacji - pisze Reuters.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA