fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

PKO Bank Hipoteczny szykuje się do emisji

Należący do PKO BP bank hipoteczny ogłasza spotkania z polskimi i zagranicznymi inwestorami zainteresowanymi listami zastawnymi.

PKO Bank Hipoteczny upoważnił Landesbank Baden-Württemberg (LBBW), PKO Bank Polski, Santandera, Societe Generale CIB i UniCredit jako dealerów do przeprowadzenia serii spotkań z kwalifikowanymi inwestorami w listy zastawne. Spotkania odbędą się w okresie 14-17 marca 2017 roku w wybranych miastach zlokalizowanych na terenie: Francji, krajów Beneluksu, Niemiec, Polski, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Benchmarkowa emisja denominowanych w euro listów zastawnych, zabezpieczonych złotowymi kredytami mieszkaniowymi, zostanie przeprowadzona zgodnie z Regulacją S w zależności od warunków rynkowych. Prawdopodobnie listy zastawne zaoferowane w ramach emisji będą miały średniookresowy termin zapadalności i długoterminowy rating Agencji Moody's na poziomie Aa3. Stosuje się zasady stabilizacji FCA/ICMA.

PKO BH jest aktywny na rynku listów zastawnych - 28 września 2016 r. Commission de Surveillance du Secteur Financier (CSSF) w Luksemburgu zatwierdziła Prospekt Emisyjny Podstawowy banku dotyczący międzynarodowego programu emisji listów zastawnych. Program przewiduje, że listy zastawne emitowane w jego ramach mogą być notowane równolegle na giełdach w Luksemburgu i w Warszawie. Pierwotna wartość programu wynosi 4 mld euro. To papiery dedykowane inwestorom instytucjonalnym - wartość jednego listu będzie wynosić minimum 100 tys. euro.

W październikowej emisji PKO BH w ramach pierwszej zagranicznej benchmarkowej emisji listów zastawnych zaoferował inwestorom instytucjonalnym papiery o wartości 500 mln euro i stałym oprocentowaniu w wysokości 0,178 proc. Uplasował listy zastawne o wartości 500 mln euro, popyt był jednak trzykrotnie większy. Papiery trafiły głównie do inwestorów z Niemiec, Skandynawii i Europy Środkowo-Wschodniej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA