Według wstępnych sondażowych wyników głosowania (exit poll IPSOS), w drugiej turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda uzyskał 50,4 proc. głosów, Rafał Trzaskowski – 49,6 proc. Błąd badania wynosi 2 pkt. proc.

Andrzej Duda swoje wystąpienie rozpoczął od podziękowań. - Bardzo dziękuję, ale przede wszystkim niech żyje Polska. Widzieliście tę wspaniałą frekwencję, prawie 70 proc. Dziękuję bardzo. Wygrać przy takiej frekwencji to niebywała wiadomość, dziękuję wszystkim moim rodakom - powiedział po zakończeniu drugiej tury wyborów Andrzej Duda.

- Dziękuję wszystkim, którzy bardzo często włożyli wiele trudu, aby oddać głos. To daje piękne świadectwo naszej demokracji. Gratuluję także Rafałowi Trzaskowskiemu jego wyniku, dziękuję jego wyborcom - kontynuował prezydent.

- W szczególności dziękuję tym, którzy oddali na mnie głos. Dziękuję, że wskazaliście mi podczas spotkań obszary, którymi jeszcze trzeba się zająć. Będę nadal spotykał się z Państwem - nic się w tym zakresie nie zmieni - mówił. - Absolutnie nic się nie zmieni. Będę państwa odwiedzał we wszystkich zakątkach Polski. Cieszę się z mojego zwycięstwa, na razie sondażowego, ale patrząc na poprzednie wyniki, to jeszcze, jak to mówią, mi urosło - dodał.

- Chcę z całego serca podziękować Agatce, Kindze i moim rodzicom - powiedział Duda.

Prezydent podziękował członkom Prawa i Sprawiedliwości. Wymienił m.in. Jarosława Kaczyńskiego, Jarosława Gowina, Zbigniewa Ziobrę, Beatę Szydło, Mateusza Morawieckiego. Duda dziękował także Marcinowi Mastalerkowi, który oficjalnie nie był członkiem sztabu prezydenta.

- Będę czynił wszystko, aby powstała Koalicja Polskich Spraw, abyśmy nawzajem się wspierali i pokazywali, że pod względem wartości jesteśmy jednością - zapowiedział. - Nie musi być zgodności poglądów, ale bardzo proszę, abyśmy się wzajemnie szanowali, o to, abyśmy potrafili wyciągnąć do siebie nawzajem rękę - dodał.

- Pod biało-czerwonym sztandarem jest i musi być miejsce dla każdego - mówił Duda.