Docelowa maksymalna moc projektu Bałtyk I wyniesie 1560 MW. Equinor będzie pełnić rolę menedżera w fazie rozwoju, a także w potencjalnej fazie budowy i eksploatacji projektu. To trzeci, po Bałtyk II i III, projekt farmy wiatrowej realizowany wspólnie przez Equinor i Polenergię. Wszystkie farmy, będące najbardziej zaawansowanymi projektami morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, powstaną na Morzu Bałtyckim w odległości od 27 do 80 kilometrów od portu w Łebie.

„Jest dla nas źródłem szczególnej satysfakcji oraz dowodem zaufania naszych klientów, że zarówno Equinor jak i Polenergia powierzyli nam funkcję wspólnego doradcy prawnego na końcowym etapie opracowywania struktury i tworzenia joint venture dla projektu Bałtyk I," komentuje Arkadiusz Wierzbicki, counsel w Zespole Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć, który kierował pracami Dentons we współpracy z partnerami Pawłem Grabowskim z tego samego zespołu oraz Arkadiuszem Krasnodębskim, szefem Zespołu Energetyki i Zasobów Naturalnych w Europie.

W skład podstawowego zespołu transakcyjnego weszli ponadto Agata Sokołowska (senior associate), Agnieszka Kot (associate), Michał Motylewski (counsel), Zbigniew Stasiak (counsel), Ewa Rutkowska-Subocz (partner), Dawid Krakowiak (associate), a także Agnieszka Stefanowicz-Barańska (partner) i Maciej Marek (senior associate).

Kancelaria Dentons doradzała także Equinor przy nabyciu udziałów i utworzeniu joint venture dla projektów Bałtyk II oraz Bałtyk III.