- Bliska współpraca z naszymi klientami m.in. z branży TMT, TSL, finansowej czy Real Estate, a także wnikliwa obserwacja rynku doprowadziła nas do wniosku, że pomimo perturbacji spowodowanych pandemią COVID-19, aktywność inwestycyjna powinna utrzymywać się na wysokim poziomie. Chcemy być na to dobrze przygotowani. Z tego też względu, zdecydowaliśmy się na istotne wzmocnienie zespołu na poziomie partnerskim i rozpoczęcie współpracy z Danielem – mówi Kamil Lewandowski, współwłaściciel i Partner Zarządzający w ALTO. I dodaje: - Dołączenie Daniela Banacha do ALTO oznacza również szersze otwarcie na inwestorów finansowych (np. private equity, venture capital i fundusze nieruchomościowe) i umożliwi ALTO pełniejszą partycypację w obserwowanym od wielu lat, dynamicznym wzroście tego segmentu rynku. Ponadto, Daniel istotnie wzmocni kompetencje interdyscyplinarnego zespołu ALTO doradzającego klientom z branży Real Estate. Daniel Banach jest kolejnym, obok Sylwii Toczyskiej (liderki zespołu outsourcingu), uznanym ekspertem w tej branży, który dołącza do naszego teamu na przestrzeni dosłownie kilku miesięcy - wyjaśnia Kamil Lewandowski.

Daniel Banach ma kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe, które zdobywał w Dziale Doradztwa Podatkowego firmy EY (dawniej: Ernst & Young). Przed dołączeniem do ALTO pracował na stanowisku Associate Partnera w Dziale Podatków Międzynarodowych oraz Doradztwa Transakcyjnego EY. Daniel Banach specjalizuje się w projektach transakcyjnych (M&A) – doradzał w tym zakresie największym polskim i zagranicznym klientom, działając zarówno po stronie sprzedającego jak i kupującego. Posiada również bogate doświadczenie w międzynarodowej strukturyzacji podatkowej oraz doradztwie związanym z refinansowaniem długu oraz reorganizacjami. Jego specjalizacja branżowa obejmuje doradztwo dla inwestorów finansowych (głównie funduszy private equity) oraz klientów z sektora nieruchomości. Daniel jest licencjonowanym doradcą podatkowym oraz członkiem ACCA.

- Niezmiernie się cieszę, że Daniel Banach jest z nami na pokładzie. Dołączył do nas ekspert z absolutnego topu, który doradzał przy największych transakcjach M&A oraz restrukturyzacjach w Polsce i tej części Europy. Jestem przekonany, że jego obecność w naszym zespole to nie tylko nowe możliwości w kontekście współpracy z obecnymi i nowymi klientami, ale również świetna okazja dla całego zespołu ALTO do tego, aby czerpać z doświadczenia i wiedzy Daniela Banacha w celu budowania oraz poszerzania kompetencji każdego z nas – mówi Kamil Lewandowski.

- Cieszę się, że swoje wieloletnie doświadczenie i zdobyte relacje biznesowe mogę wykorzystać by wzmocnić praktykę transakcyjną ALTO. Dołączam do firmy, która od jakiegoś czasu jest w fazie bardzo silnego wzrostu, co pokazuje potencjał, jaki tworzą obecni tu ludzie - mówi Daniel Banach, Partner w ALTO.

W ciągu ostatnich kilku lat, do ALTO dołączyło wielu cenionych ekspertów z największych, międzynarodowych firm doradczych i outsourcingowych. Obecnie, ALTO to ponad 100 specjalistów z obszaru doradztwa podatkowego, prawnego, outsourcingu księgowo - kadrowego oraz rozwiązań technologicznych. Dołączenie na stanowisko Partnera światowej klasy eksperta jakim jest Daniel Banach, jest kolejnym krokiem na ścieżce dynamicznego wzrostu Grupy ALTO oraz stałego rozwoju oferty usług doradczych.