Greenberg Traurig doradzał Partners Group przy przejęciu portfela biurowego Grupy BUMA

Greenberg Traurig doradzał Partners Group, czołowemu managerowi inwestycyjnemu na globalnym rynku prywatnym, w związku z podpisaniem umowy dotyczącej nabycia udziałów oraz aktywów nieruchomościowych krakowskiej Grupy BUMA.

Publikacja: 15.01.2021 08:42

Karol Brzoskowski, Filip Janeczko

Karol Brzoskowski, Filip Janeczko

Foto: materiały prasowe

Transakcja obejmowała nabycie przez Partners Group, w imieniu swoich klientów, 11 wysokiej klasy nieruchomości biurowych z portfela BUMY, w tym dwa obiekty w budowie, o łącznej powierzchni najmu (GLA) ok. 125 tys. m kw., zlokalizowanych w Krakowie i Wrocławiu.

Partners Group, wraz z partnerem operacyjnym, spółką REINO Partners, będącą częścią giełdowego holdingu REINO Capital, obejmą zarządzanie inwestycją (asset management).

Zespół Greenberg Traurig prowadzony był przez Karola Brzoskowskiego (Local Partner) oraz przez Filipa Janeczko (Associate), prawników z praktyki nieruchomości.

Do kluczowego zespołu transakcyjnego weszły również Magdalena Bachleda-Księdzularz (Senior Associate) oraz Maja Gawrysiuk (Associate), prawnicy z praktyki bankowości i finansów.

W skład zespołu transakcyjnego weszli prawnicy z następujących praktyk: prawo nieruchomości – Magdalena Życzkowska-Jóźwiak (Local Partner), Alicja Flis (Associate) oraz Alicja Walerjan (Associate); prawo antymonopolowe – Filip Drgas (Associate) oraz Marta Kownacka (Associate); oraz prawo pracy – Anna Hałas-Krawczyk (Local Partner) oraz Angelika Makar (Associate).

„Skuteczne przeprowadzenie tak złożonej transakcji wymaga ścisłej i efektywnej współpracy ekspertów zespołu nieruchomości oraz fuzji i przejęć, prawa antymonopolowego, bankowości i finansów, jak i prawa pracy. Czołową pozycję powyższych praktyk Greenberg Traurig w międzynarodowych rankingach weryfikuje jednak udział w prestiżowych projektach tej skali. Ich realizacja, oparta na wiedzy i doświadczeniu, nie byłaby jednak możliwa bez zaufania naszego klienta" – powiedział Partner Lokalny Karol Brzoskowski.

„Z uwagi na skalę transakcji nieruchomościowych prowadzonych obecnie na polskim rynku, a także wielkość zaangażowanych stron, koniecznym było wypracowanie bardziej wyrafinowanego, interdyscyplinarnego podejścia. To jest przede wszystkim jedna z ważniejszych transakcji na polskim rynku realizowana przez Partners Group, a zarazem kolejna już w tym roku transakcja prowadzona przez Greenberg Traurig, gdzie przedmiotem nabycia jest duża platforma nieruchomościowa" – dodała Jolanta Nowakowska-Zimoch, Partner i Szefowa Zespołu Nieruchomości w warszawskim biurze Greenberg Traurig.

Partners Group to czołowy manager inwestycyjny na globalnym rynku prywatnym. Od 1996 roku firma zainwestowała w imieniu swoich klientów ponad 135 mld USD w aktywa private equity, w tym na rynku nieruchomości, aktywa dłużne na rynku prywatnym i prywatne projekty infrastrukturalne na całym świecie. Partners Group to zaangażowany, odpowiedzialny inwestor, pragnący wywrzeć szeroki wpływ na interesariuszy poprzez swoją aktywną działalność i rozwój firm na wczesnym etapie wzrostu, atrakcyjnych nieruchomości i kluczowej infrastruktury. Z ponad 96 mld USD w zarządzanych aktywach na dzień 30 czerwca 2020 roku, Partners Group obsługuje globalnie szeroką gamę inwestorów instytucjonalnych, państwowych funduszy majątkowych, biur rodzinnych i inwestorów indywidualnych. Firma zatrudnia ponad 1500 różnorodnych specjalistów w 20 biurach na całym świecie oraz posiada siedziby regionalne w Baar-Zug - Szwajcaria, Denver - Stany Zjednoczone i Singapurze. Spółka notowana jest na SIX Swiss Exchange od 2006 roku (symbol: PGHN).

Grupa BUMA działa w Krakowie od 1991 roku i jest najstarszym deweloperem na tym rynku. Przez ponad 25 lat, spółka wybudowała około 2000 apartamentów, 300 domów jednorodzinnych, a także budynki biurowe o powierzchni najmu 260.000 m kw.

REINO Capital jest spółką giełdową stojącą na czele holdingu składającego się z podmiotów związanych z inwestycjami i zarządzaniem funduszami na rynku nieruchomości komercyjnych. W skład Grupy REINO Capital wchodzą obecnie następujące spółki zależne: REINO Partners sp. z o.o., REINO Dywidenda Plus S.A., REINO Capital Management S.a r.l. oraz RD WRC sp. z o.o.

Prawo karne
Lex Tusk: co zawiera projekt łagodzący ustawę
Sądy i trybunały
Sędzia Radzik nie będzie już wiceprezesem Sądu Apelacyjnego w Warszawie
Sądy i trybunały
Jest wyrok TK ws. sporu kompetencyjnego pomiędzy prezydentem a Sądem Najwyższym
Prawnicy
Profesorowie prawa bronią b. promotora Dudy. "Brutalny atak ministra Czarnka"
ZUS
Od zwrotu składki zdrowotnej należy się… składka zdrowotna
Spadki i darowizny
Weszły w życie istotne zmiany w zachowkach