UTA jest wiodącą europejską spółką specjalizującą się w kartach paliwowych i usługowych dla samochodów ciężarowych i osobowych.

Głównym udziałowcem UTA jest Edenred, spółka notowana na paryskiej giełdzie i założyciel stworzonej w 1962 r. Ticket Restaurant, oferującej globalne rozwiązana transakcyjne dla firm, pracowników i handlowców.

W ramach projektu ekspansji w Europie Wschodniej Edenred zwiększył swój udział w UTA, natomiast Daimler sprzedał swoje udziały.

Arkadiusz Rumiński, Associated Partner w kancelarii Noerr: „Transakcja po raz kolejny pokazała, jak prężny jest polski rynek. Jesteśmy dumni, że mogliśmy doradzać przy tak kompleksowej transakcji, która obejmowała wiele kwestii prawnych, w sektorze, który dynamicznie rozwija się w całej Europie."

Doradcy Kupującego, UNION TANK Eckstein / Edenred (główny udziałowiec UNION TANK): Noerr

Warszawski zespół Noerr: Arkadiusz Rumiński, Kamil Adamski, Marta Smolarz, Klaudyna Lichnowska, Marta Walędziak-Skowrońska, Pawel Radek, Joanna Szacińska, Tomasz Garncarek, Marek Solarski

Inne kancelarie biorące udział w transakcji: Agnieszka Słowiak (inhouse) i Russel Bedford (doradcy Sprzedającego), NOBLES Ukraine, Ellex (Litwa, Estonia i Łotwa), Stelios Americanos (Cypr) (lokalni doradcy Kupującego)